Obchodování zlata

Zlato je jednou z nejcennějších komodit. Jedná se o drahý kov, které je oblíbený u běžných lidí (šperky), u bank (zásoby) a u traderů. Je jasné, že zásoby zlata nejsou neomezené a každým dnem dochází k vyčerpávání. Na základě výše zmíněných faktů je zlato obchodováno nejenom za účelem uchování hodnoty, ale i zisku.

Cena zlata již několik let stabilně roste. Umělým zásahem do jeho vývoje jste mohli pozorovat velké výkyvy, na kterých mnoho lidí vydělalo i prodělalo. Šikovní tradeři si velmi jednoduše přišli až na stovky tisíc korun. Obchodování zlata mohlo být velkým přínosem.

Velké cenové výkyvy odstartovala hrozba další ekonomické krize a pomalý růst ekonomiky USA. Vzhledem k nesplněným předpokladům se mnoho investorů začalo obávat. A právě to velmi pozitivně ovlivnilo cenu zlato. V nejhorších dobách se každý spoléhá na cenné kovy. Navíc si je potřeba uvědomit, že ve zlatě mají rezervy téměř všechny státy, případně banky.

Hned na začátku srpna jsme si mohli všimnout prudšího zvýšení ceny zlata, které do deseti dní překonalo do té doby magickou hranici 1 800 dolarů za unci. Mnoho obchodníků čekalo významnou korekci a pád ceny. Ovšem cena klesala „jen“ dva dny a po propadu zhruba 100 dolarů na unci opět raketově vystartovala a v následujících deseti dnech se cena zlata zvýšila o 200 dolarů na unci. Překročena byla i hranice 1 900 dolarů na unci.

V tomto okamžiku se ukázalo, že ekonomická situace nebude tak vážná a cena zlata je již přehodnocená a došlo k propadu opět o 200 dolarů. Nyní cena opět stoupá a o víkendu (kdy jsou burzy zavřeny) se zastavila na 1 881 dolarů na unci. Opět tedy došlo k navýšení téměř o 190 dolarů.

Během jednoho měsíce se dalo na zlatě opravdu velmi dobře vydělat. Na objemu 1.0 – plný kontrakt získalo mnoho obchodníků až sto tisíc korun. Kdybyste správně zareagovali na obraty ceny a vždy vydělali na maximální odchylce, tak během jednoho měsíce vyděláte i 400 000 korun.

Ten, kdo v minulém měsíci na historických maximech prodával a po korekci kupoval, si přišel opravdu k velmi slušným penězům. Je otázkou, jak se cena zlata zachová nyní, po uklidnění ekonomické situace.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..