OPCE – aktuální obchodní příležitosti

OPCE jsou součástí burzovního obchodování. Všem traderům dávají jedinečnou příležitost. Pokud nemáte na obchodování příliš času a brali byste ho pouze jako doplněk k jiné práci, tak jsou pro vás opce jedinečnou příležitostí. Z opcí se může stát stálý příjem, který vylepší váš rozpočet. Ovšem vstupem do trhu své peníze riskujete. S ziskem tedy nesmíte počítat.

Jaké jsou možnosti obchodování opcí?
Na opcích je nejlepší rozmanitost. Nemusíte spekulovat jen na pokles ceny, případně na růst, ale i na pohyb v určitém pásmu, případně na pohyb mimo něj. Mezi další možnosti patří mírný pokles, mírný růst, výrazný pohyb v libovolném směru, výrazný pohyb – pokles pravděpodobnější než růst (nebo růst pravděpodobnější než pokles), cena stabilní, ale ziko růstu existuje (nebo riziko poklesu existuje, či výrazný pohyb není pravděpodobný)… Je tady jasné, že možností na otevření pozice je hned několik.

Aktuální obchodní příležitosti
V současné době je nejlepší sledovat zlato, ropu, stříbro, indexy a měny. Vaše zaměření může být samozřejmě mnohem širší, ale na začátek je i tato paleta velmi široká. Nyní se již pojďme podívat na aktuální příležitosti obchodníků.

Zlato vytvořilo korekci a nedá se předpokládat, že by u současné ceny dlouhodobě zůstalo. Pro obchodníky je to skvělá šance na obchodování mimo zvolené pásmo. Je opravdu velmi pravděpodobné, že zlato nebude do deseti dnů na současné hodnotě (+ – 10 dolarů).

Vzhledem k současné situaci v Evropě se vyplatí sledovat euro. Měnový pár EUR/USD zažívá velké pohyby a je tedy opět velmi pravděpodobné, že jeho cena bude za dalších deset dní naprosto jiná, než je dnes. Pozor si dejte na měnový pár eura se švýcarským frankem. V tomto případě je švýcarský frank uměl oslabován a jeho cena je téměř konstantní.

Naopak pro obchodování do pásma jsou vhodné indexy. U nich si dejte pozor jen na velkou volatilitu, při které se obchodování do pásma raději vyhněte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..