Elektronika k podnikání

Ke všem druhům podnikání potřebujete určitou výbavu. Počítač (stolní), tiskárna, notebook, mobilní telefon a případně i tablet jsou dnes naprostým standardem. Poradíme vám, jaké základní požadavky byste na své vybavení měli mít.

Samozřejmě každý vyžaduje jiný výkon, a proto je nutné zvážit využitelnost moderní techniky. Pro drobné podnikatele, kteří se živí manuální prací, je vhodný naprostý základ. Levný počítač s operačním systémem Windows (stolní nebo notebook) s úhlopříčkou displeje aspoň 15 palců. Výkon může být pro práci s kancelářskými programy (MS Office) minimální. K vedení účetnictví, vystavování faktur a objednávek vám postačí to nejlevnější na trhu. V takovém případě je plně dostačující notebook do 10 000 korun. K tomu potřebujete tiskárnu. Je vhodné zvolit multifunkční zařízení (tiskárna, skener, kopírka). Pokud vytisknete 50 faktur měsíčně a k tomu maximálně 30 kopií, tak můžete uvažovat i o levném inkoustovém stroji. Pro častější využívání a menší provozní náklady je vhodná laserová tiskárna, o které by měli uvažovat i drobní podnikatelé. K takto nízkým nárokům vám postačí mobilní telefon se základními funkcemi a zcela jistě se obejdete bez tabletu.

Větší firmy, případně i malé firmy pracující na počítači (webdesign, programování, copywriting…) se musí připravit na větší investici. Počítačová sestava by měla být dostatečně stabilní a rychlá. Cenově se pohybujeme u notebooků od 2O OOO korun s minimální obrazovkou 15 palců. Pro komfortnější podnikání je vhodné laserové multifunkční zařízení, kde jsou nízké provozní náklady. Samozřejmostí by měl být chytrý telefon s přístupem na internet. Zvážit můžete i koupi tabletu (vhodný hlavně na cesty).

Pro náročné podnikatele a firmy, které pracují na tvorbě designu, v reklamách, programování, webdesignu, (ale i v ostatních oborech) a chtějí ty nejlepší výsledky je vhodný stabilní počítač s dostatečnou rychlostí. Na výběr máte mnoho špičkových strojů s Windows. Velmi vhodným řešením jsou i počítače od firmy Apple, které zaručují mnohem vyšší stabilitu a rychlost, než jakýkoliv pc s Windows. Pro pohodlné podnikání byste měli zvážit koupi stolního pc a notebooku na cesty. Koukáte-li celý den do obrazovky, tak je vhodné zvolit 21palcovou úhlopříčku, případně i vyšší. Společnost Apple je u náročných uživatelů velmi oblíbená, ale rozhodně máte i jiné možnosti ve formě pc s Windows. Záleží jen na vašem vkusu. Vhodné je opět multifunkční laserové zařízení, chytrý telefon, který vám umožní být kdekoliv on-line a tablet. Opět záleží na využitelnosti, pokud máte malý notebook (například s úhlopříčkou 11 palců) na cesty, tak je tablet zbytečný.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..