Obchodování na burze – několik rad závěrem

Krátký seriál o obchodování na burze je téměř u konce. V posledním díle vám dáme několik rad na závěr. Vše ostatní bude již jen a jen vás. Vzdělávání v tomto oboru nikdy nekončí.

V první řadě si musíte přiznat, že čtyři články o obchodování na burze z vás úspěšného obchodníka neudělají. Jedná se spíše o naprosté základy, které vám pomohou v naprostých začátcích, jenž prožijete na demo účtu.

Velkou část obchodování dělá psychika. To je také největší rozdíl mezi demo účtem a reálným účtem. Červená čísla na demu rozhodně nejsou tak frustrující jako na reálném účtu. U obchodníků se často stává, že poté, jakmile se obchod dostane do zisku, tak ho okamžitě uzavřou (i s velmi malým ziskem). V konečném důsledku tedy riskují mnoho peněz kvůli malému zisku. Tento styl obchodování nemůže být dlouhodobě ziskový. Z tohoto důvodu se vyplatí obchod neuzavírat a využívat take profitu a stop loss. Jedná se o předem stanovené hodnoty, na kterých se obchod realizuje se ziskem (tak profit) nebo se ztrátou (stop loss). Velikost stop lossu a take profitu se u každého obchodníka liší.

Trading také vyžaduje určité znalosti money managementu. Na jeden obchod neriskujte více, než 2 % obchodního účtu. Neobchodujte s půjčenými penězi, ale s finančními prostředky, které můžete ztratit.

Na začátek jsou velmi vhodné mikro účty, na kterých již obchodujete s reálnými penězi, ale neztratíte více, než několik tisícovek za pár měsíců (v případě, že budete neúspěšní). Hodně vás naučí, ale příliš na nich nezbohatnete.

I nadále na těchto stránkách naleznete články o tradingu a zajímavé tipy k obchodování. Pokud byste chtěli vědět více již nyní, tak se v sekci trading podívejte hlouběji do historii, kompletní a velmi podrobné seznámení s obchodováním na burze již bylo sepsáno, nyní jsme udělali rychlokurz, který vám dá základy a to především na demo účet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..