Kdy realizovat zisk?

Mnoho začínajících obchodníků má problém s výstupem z obchodu. Najít ten pravý okamžik na realizování největšího zisku není snadné a tradeři tradičně vystupují příliš brzy, případně pozdě.

Naplánovat vstup do ochodu je samozřejmě také velmi těžké, ale oproti výstupu je to hračka. Jen zavzpomínejte kolikrát (klidně i v paper tradingu) se vám stalo, že jste uzavřeli pozici a graf se ještě pohnul kladným směrem. Kdybyste vydrželi jen o dvě až tři vteřiny déle, tak jste mohli mít o několik stovek, případně tisícovek více.

Na druhou stranu je mnoho traderů ve velmi slušném profitu a očekává ještě vyšší cenu. Ta se ale nedostaví a místo nadprůměrného obchodu uzavřete (pod)průměrnou pozici. Takovéto situace se dějí neustále a je jasné, že obecné pravidlo na ně není. I přesto vám dokážeme pomoci.

Výstup z obchodu můžete velmi elegantně vyřešit trendlines. Jedná se o to nejjednodušší, co ve vaší platformě najdete. Správně umístěná přímka vám ukáže, kdy se graf hodlá otočit proti vám a je nejvyšší čas uzavřít obchod.

V první řadě si nastavte svíčkový, nebo sloupcový graf. Pokud spekulujete na pád ceny – short, tak spojte několik maxim posledních jednotek grafu. Jakmile svíce, případně sloupec čáru protne, berte to jako signál k opuštění trhu, trend se s největší pravděpodobností chýlí ke konci.

U spekulace na růst ceny – long opět použijte trendline, jež nyní umístěte na nejnižší ceny svící, případně sloupců. Opět, jakmile dojde k protnutí trendline, tak je to signál k opuštění trhu. Ano, i tak jednoduché může být uzavření pozice.

Samozřejmě existují i výjimky. Pokud obchodujete, například zlato a dostanete se 40 dolarů nad historické maximum, tak je již ten správný čas pro uzavření pozice a uvažování o shortu, který by vám díky korekci mohl vydělat. V tomto případě je vhodné využít i supportu a resistance.

Trendlines jsou sice primitivní, ale využívají je i ti nejúspěšnější tradeři.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..