Bezpečnost komoditních burz

Mnoho lidí se obchodování na komoditních burzách bojí. Obzvlášť pokud si začínající obchodníci vyberou některou ze zaoceánských burz, tak mají velké obavy o své peníze – kontrakty. Ovšem je potřeba mít z něčeho strach?

Rozhodně ne. Na komoditních burzách (commodity exchange) se obchoduje s futures kontrakty, které jsou pod přísnou kontrolou vyšších úřadů. Nemusíte se tedy obávat, že byste byli jakkoliv podvedeni. V tomto odvětví to opravdu nehrozí.

Jestli chcete začít s tradingem, tak jednoduše najdete brokera a posíláte mu vaše příkazy. Ty jdou poté do pit arény (obchodní parket) a do reálných obchodů. O své investice se rozhodně nemusíte bát. Burza je totiž nejlikvidnějším místem na světě. Navíc komoditní obchodování je nejbezpečnější business, do kterého se můžete vydat.

Po celém světě najdete mnoho burz. Mezi ty nejvýznamnější patří Chicagská a Newyorská.

Chicagská burza CBOT (The Chicago Board of Trade) je obchodníkům k dispozici již od roku 1848. Tato burza je známá především díky obchodování s produkty rostlinné výroby.

Newyorská burza NYMEX byla založena roku 1870 a již do začátku se zaměřovala na luxusní komodity (například drahé kovy).

Pokud chcete o jednotlivých burzách vědět více informací, tak neváhejte a navštivte jejich stránky:

Komoditní burza Praha
European Warrant Exchange
New York Cotton Exchange (NYCE)
London International Financial Futures Exchange (LIFFE)
Hong Kong Futures Exchange (HKFE)
Australian Macadamia Xchange
Australian Wine Exchange (AWX)
New Zealand Futures and Options Exchange (NZFOE)

V USA dohlíží na komoditní burzy komise Commodity Futures Trading Commission – CFTC a pokud zaznamená jakékoliv podezření, tak se zmobilizuje a během pár hodin zakročí se samotnou FBI. A můžete si být jisti, že do několika hodin, maximálně dnů by byl případný podvod odhalen.

V komoditním obchodování se není čeho obávat. Jedná se o velmi bezpečné prostředí. Rozhodně neexistuje bezpečnější podnikání.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..