Rozjíždíme vlastní e-shop – Jak na to?

Chystáte se prorazit na poli internetových obchodů, ale tak nějak nevíte, jak začít? Následující článek vám může být šikovným návodem, který nasměruje vaše první krůčky v internetovém podnikání.

Založení firmy s. r. o.

Myslíte-li to s internetovým podnikáním opravdu vážně, bez vlastní obchodní společnosti to nepůjde. E-shop provozovaný běžným živnostníkem totiž nepůsobí tak seriózně jako stejný internetový obchod provozovaný firmou.  Jak taková firma vypadá, se můžete podívat třeba přímo v Obchodním registru Ministerstva spravedlnosti SR. Asi nejoblíbenějším a nejšikovnějším typem obchodní společnosti je s. r. o. Založení s. r. o. firmy je dnes velmi snadné. Existují dokonce specializované firmy, které za vás vyřídí složité papírování i obíhání úřadu. Máte-li založenou firmu, můžeme pokračovat dále.

Sídlo firmy

Konkurence je dnes velká a pro úspěch je třeba myslet i na detaily. Takovým možná zdánlivým detailem je i sídlo firmy. Řada společností proto dnes volí tzv. virtuální sídlo firmy. To má pro majitele firem řadu výhod. Asi nejžádanější výhodou je dobrá adresa. Virtuální sídla firmy se totiž zpravidla nacházejí v luxusních čtvrtích velkých měst. Taková adresa na vizitce či webových stránkách zkrátka vypadá dobře. Další výhody virtuálních sídel a jejich princip najdete třeba na sidlofirmy.sk. Firmu i sídlo tedy máte, teď už zbývá jen prodejní kanál.

Vytvořit nebo pronajmout e-shop?

Pokud se vyznáte v programování, jistě si můžete vytvořit vlastní internetový obchod sami. Není-li tomu tak, budete si muset e-shop nechat vytvořit, anebo pronajmout. Nejlepší je v tomto případě sáhnout po osvědčené platformě. Takovou je třeba Atomer. Tvorba a pronájem e-shopů na profesionální úrovni už od 99 Kč. Tak nějak by se dal charakterizovat internetový e-shop od Atomeru.

A tím pádem jsme hotovi. Firmu máme, sídlo máme, e-shop máme. Teď už jen zbývá pustit se směle do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..