V jednoduchosti je síla

Mnoho obchodníků nechce přijmout jednoduchý fakt, který říká „v jednoduchosti je síla“. Pojďme se tedy na tuto problematiku, která se v dnešním světě vyskytuje čím dál častěji podívat z blízka.

Největší problém je opět v naší hlavě, která není přizpůsobena k obchodování. Naše podvědomí totiž nechce přijmout fakt, že přísloví (v jednoduchosti je síla) je pravdivé. Ovšem není se čemu divit. Lidské ego nám takovou myšlenku ihned zakáže.

Mnoho lidí bere svoji jedinečnost jako samozřejmost. Tento fakt jim také říká, že jsou lepší než všichni ostatní. Dodává jim sebedůvěru, a tudíž si mohou věřit i na věci, které nedokázalo mnoho lidí před nimi.

Pokud si myslíte, že se vás něco podobného netýká, tak jste na omylu. Každý z nás má nějaké ego, které nás nechce pustit přes určitou hranici. Samozřejmě u každého je tato vlastnost individuální, a proto nejde plošně vyřešit.

K lepšímu pochopení celé situace poslouží následující příklad:
Skupině začínajících traderů byly vysvětleny základní pojmy týkající se obchodovaní. Společně s tím jim byl navrhnut velmi jednoduchý obchodní plán, který byl úspěšný a umožnil jim hned v začátcích vydělávat (velmi jemně, nejednalo se o žádné vysoké sumy). Tento způsob měl samozřejmě vést k lepšímu poznání trhu.

Trh je velmi nebezpečné místo a pro nezkušené lidi znamená velké nebezpečí. Tohoto faktu si byli vědomi i lektoři tradingového kurzu, a právě proto zvolili výše popsaný postup. Díky němu se budou nováčci s trhem seznamovat a hned od začátku mírně vydělávat. To by jim mělo přispět k zájmu o obchodování.

Co se ovšem nestalo. Po velmi krátké době se většina studentů rozhodla daný plán opustit. Již po pár dnech si v trzích připadali jistí, navíc když viděli, že se dá vydělávat s obchodním plánem na třech řádcích, brali trading jako primitivní.

Jejich ego jim říkalo: když oni vymyslí něco tak primitivního a vydělává to, já vymyslím něco složitějšího a vydělám více. Tato myšlenka by napadla naprosto každého. Ovšem takové jednání by bylo chybné. Naše tělo by se nechalo ovlivnit podvědomím. Následně bychom vymysleli velmi komplikovaný obchodní plán, který by s největší pravděpodobností nefungoval.

Myšlení a komplikace jednotlivých věcí je velmi dobrá pro mozek. Udržuje ho neustále ve skvělé kondici. Ovšem pokud chcete být úspěšní v obchodování, jděte nejlehčí cestou. V jednoduchosti je totiž opravdu síla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..