Trading

Většina lidí považuje trading za zlodějinu. Je to způsobeno všeobecným názorem, jenž společnost velmi ovládá. Velmi zvláštní je fakt, že trading odsuzuje mnoho lidí, kteří téměř ani nevědí, co dané slovo znamená. Opět to je způsobeno jenom tím, že daný jedince o tradingu slyšel jen špatné věci.

Trading ovšem není ničím výjimečný. Provozují ho naprosto běžní lidé. Je to jen jeden ze způsobů vydělávání peněz. Možná se teď ptáte, proč je tedy ve společnosti tak neoblíbený?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Většina lidí si slovo trading spojí s riskováním. A právě v tom je ten problém. Každý z nás má již výchovou zafixované, že risk je špatný a pokud ho někde vidíme, tak rychle pryč.

Za vše tedy může naše podvědomí, které má toto slovo spojené s něčím nečistým, a proto se nás od dané věci / činnosti snaží ochránit. Dobrou zprávou je, že vše se může pílí odstranit, stačí jen trpělivost. O tom jak na to, se podíváme v některém z dalších dílů. Nyní zpět k tradingu.

Ujasněme si základní věc, co to vlastně je trading? Odpověď na tuto otázku najdete již v pouhém překladu tohoto anglického slova. Trade = obchod. Jde tedy o obchodování na burzách.

K této činnosti vám stačí základní znalosti tohoto oboru a připojení k internetu. Nic víc, ani míň, potřeba není. Pokud tedy chcete být svým pánem a rozhodovat o své budoucnosti, vyzkoušejte tuto cestu.

Tradeři jsou velmi zvláštní lidé. Je to způsobeno jejich myšlením, které se nachází naprosto jinde. Tito lidé se totiž dokázali naprosto přeprogramovat na systém „obchodování“. Mají v hlavě změněné základní funkce, jež se nachází v podvědomí. Také vlastní naprosto odlišné myšlení, protože kdyby přemýšleli jako ostatní, moc by nevydělali.

Velmi důležitý je fakt, že v Americe si většina lidí přivydělává tradingem. Jedná se o naprosto průměrné Američany, kteří si ročně přivydělají deset a více tisíc dolarů. Motivujícím heslem pro vás tedy může být: Když to zvládne průměrný Američan, tak to zvládnu i já“.

5 reakcí na “Trading”

  1. Trading sam o sobe by nebyl nicim spatnym, pokud se na nej divate jak na trh s produktem, ktery jako takovy podleha nabidce a poptavce. Pokud se na nej podivate ze sirsiho pohledu, zjistite ze:
    1, nabidka a poptavka neni z vetsiny realna, jde o umele vytvareni hloubky trhu a obchodovani pro obchodovani, nikoliv pro ziskani produktu
    2, moznost shortingu na trh dodava neexistujici zbozi, cimz se dany trh krivi a vubec neodpovida realnemu stavu produkce dane komodity, nejake zpravy napr. tezebnich spolecnosti mohou mit urcity vliv, mnohem vic to ale zavisi na sentimentu obchodniku, ktery muze byt kdykoliv jakykoliv
    3, pro obchodovani s produkty, derivaty produktu a derivaty derivatu je potreba mnozstvi penez, ktere ve skutecnosti nemaji zadnou realnou protihodnotu ve skutecnem svete. To s sebou nese i devalvaci men.
    4, miliardove vydelky na burzovnim trhu, pri kterem nejde o vytvareni zadnych ralnych hodnot, ve skutecnosti degraduji i prestiz a cenu produktivnich cinnosti. Pri soucasnem stavu nepotrebujete zemedelce, aby vam vypestoval psenici, abyste s ni mohli obchodovat. Staci si ji vymyslet. A prodat ji.
    5, jako samostatny obchodnik s drobnym kapitalem budete vzdy jen loutkou, na kterou maji velci obchodnici dobre finty, s vyuzitim sily mnozstvi svych penez. Nerikam ze se neda vydelat. Ale tvrzení od autora článku, že v USA si vetsina lidi takto privydelava, bych chtel podlozit dukazem. Nezaklada se totiz na pravde. Proc by pak nebyli schopni splacet sve hypoteky?

  2. Dobrý den,
    děkuji za komentář. Vidím, že s tímto odvětvím máte nějakou zkušenost, případně se o něj „jen“ zajímáte.
    Body 1- 4 beru za zajímávé doplnění článku, ve kterém se objevuje i jiný názor.
    Co se týká bodu 5. V článku je záměrně použito slovo přivydělávají. Nejedná se totiž o tak velké peníze. Podle průzkumu, který jsem četl, se zhruba polovina střední třídy zajímá o trading (V Americe). Tyto čísla jsou sice již dva roky staré, ale podle mé osobní zkušenosti pravdivé.
    V Americe jsou odlišní lidé, kteří mají psychiku naprosto jinde. Navíc jejich myšlení nebylo omezeno zákony, a proto došlo k ekonomické krizy.
    Na konci 20. let 20 st. mnoho Američanů obchodovalo, vydělávalo peníze a i přesto nastal crash na NY burze (24.10.1929).
    V Americe se lidé nebojí investovat volné peníze do trhů. V ČR má mnoho lidí spoustu peněz na běžných účtech, nebo na účtech, jejiž úrok nedosahuje ani inflace.

    Děkuji za příspěvek.

  3. Dobry vecer,
    neznam statistiky, ale i z vaseho predchoziho vysledku vyplyva, ze v clanku nepisete pravdu. Podle vas polovina stredni tridy, v zadnem pripade vetsina americanu, se o obchodovani zajima. A i kdyby vsichni tito lide byli realne ucastniky burzovniho trhu, dovoluji si pochybovat o tom ze by takova cast populace dosahovala trvalych zisku. To je totiz ekonomicky nemozne. Nemohou vsichni vydelavat. Jedna cast penize ztrati, druha cast o neco mene ziska, rozdil mezi tim ma vydelek zprostredkovatel.
    Spise bych se priklanel k tomu, ze vetsina americanu ma nejake prostredky v podilovych fondech, kde jim nejake to procento naskocilo a hned je z toho vydelavani obchodovanim (i kdyz neprime). Otazkou zustava zda jim to vydelane procento pokrylo aspon inflaci. Na to narazim z toho duvodu ze u nas je takovych fondu velmi malo a presto se tam lide chystaji ukladat svoje uspory na penzi. Vyzniva to asi trosku nepratelsky vuci financnimu trhu, je fakt ze v posledni dobe velmi pochybuji o jeho legitimite. Aktivne obchoduji komodity, akcie a forex asi 6 let, ale prechazim do stavu kdy se snazim trhu spise nabidnout svou praci, vzdelani, nebo jiny realny produkt. Paradoxem je ze me trh naucil nebyt chamtivym, a tim me postval proti sobe po uvedomneni si urcitych skutecnosti. Ma to co delat s moralkou a etikou. A uz to vypadalo ze budu uspesny trader, posledni rok byly vysledky velmi uspokojive…

  4. Ano, pokud bere všechny Američany. To znamená od novorozenců po důchodce, tak máte pravdu. V mém článku je polovina myšlena z produktivních lidí. Článek má také motivovat. Pokud také obchodujete, tak víte, že se tím dá vydělat a pokud se spokojíte s menšími zisky, tak to jde celkem dobře.
    Když jsem se podíval hlouběji do života Američanů, tak mě velmi překvapil jejich zájem o trhy. V porovnání s Čechy je nespočekrát větší.
    Znova bych chtěl připomenout, že jsem se zmiňoval pouze o přivýdělku. Jestli se snažíte jen přivydělat, tak máte mnohem větší šanci na úspěch. Samozřejmě jsem nemyslel, že všichni Američané vydělávají na trzích. To rozhodně ne. Ale hodně z nich má o tento obor zájem. Obchodují opatrně, peníze se snaží pouze zhodnotit a udržet nad inflací. Tímto způsobem se jim podaří většinou vydělat i něco navíc.

  5. Tak nejak intuitivne jsem vyjadreni v clanku chapal jako vetsinu vztahujici se k americanum v produktivnim veku. Nicmene v komentari jste toto cislo vyrazne snizil vztahnutim k pocetne mnohem mensi skupine stredni tridy. Moje prispevky mely byt naopak demotivujici, coz priznavam. Mam ve svem okoli pomerne dost lidi kteri se obchodovanim zabyvali, drtive vetsine se ani to privydelavani nedarilo. Jsou i takovi, kteri ztratili velke castky a porad v tom pokracuji, podezrivam je tak trosku z gamblingoveho syndromu, tzn. porad veri ze jim to zacne vychazet a pohadkove zbohatnou. Zkousi jeden cizi system za druhym, aniz by hledali odpovedi na otazky sami v sobe. Na druhou stranu trading prinasi spoustu vzruseni, emoci, ktere zacnete vedome potlacovat, rozvoj pozitivnich vlastnosti jako je sebekontrola, duslednost, trpelivost, to jsou veci na ktere jsou trhy nejlepsi ucitel. To jsou veci ktere zminujete v predposlednim odstavci a hodi se v kazdodennim zivote.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..