Pokud vyděláváte pomocí Google AdSence, musíte být plátci DPH!

Většina lidí, kteří vydělávají pomocí reklam na svých stránkách, má živnostenské oprávnění v tzv. režimu “Neplátci DPH“. To znamená, že nejsou plátci DPH a daně platí v tom případě, že jejich výdělky přesáhnou hranici 60 000,-Kč ročně. Ovšem to platí, pokud máte na stránkách reklamu např. od Etargetu, ale rozhodně ne od Google AdSence.

Ze zákona se musí podnikatel stát plátcem DPH, pokud:

  • Je jeho obrat vyšší jak jeden milion korun
  • Je členem sdružení podnikatelů, kteří platí DPH
  • Nabude podniku a bude pokračovat v jeho činnosti po plátci DPH
  • Pořídí zboží s hodnotou větší jak 326 000,-Kč v rámci EU
  • Přijme službu od subjektu z jiného členského státu, registrovaného k DPH

Tento poslední bod se právě týká reklam od Google AdSence a jeho PPC systému. Tato změna zákona je již platná od 1. 1. 2010. Mnozí lidé přestali se společností Google spolupracovat a obrátili se na jejich českou obdobu, ale většina lidí ve své činnosti pokračuje, i když jsou neplátci DPH, což je nelegální a postihnutelné.

Jestliže se nechcete dostat do problémů, pak se ještě dnes staňte plátci DPH. Tuto informaci také sdělte všem, kteří ještě o ní nevědí a stále používají Google AdSence jako neplátci DPH.

Je jen na vás, jestli se stanete plátci DPH, nebo přejdete k českým firmám, které nabízejí podobné služby, jako právě Google AdSence. Nevím, zda jsou stejně výhodné, protože je tomu již dávno, co jsem naposledy používal Google AdSence, ale pořád si myslím, že Google AdSence bude platit za jeden klik více, než české obdoby. To je ovšem jen můj názor, který nemusí platit, a proto zvažte, jestli se vám změna na plátce DPH vyplatí!

1 komentář u “Pokud vyděláváte pomocí Google AdSence, musíte být plátci DPH!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..