Jak snížit náklady na podnikání?

Podnikání je vzhledem ke špatné ekonomické situaci čím dál těžší. Vydělat více peněz je mnohem náročnější, než více peněz ušetřit. Pokud chcete mít stále stejné zisky, tak se zaměřte na své výdaje, které jsou často zbytečně vysoké.

V první řadě si připusťte, že šetřit se dá opravdu všude. Může se jednat jen o pár desítek korun, ale když se pár stovek sečte, suma se vypočítá na měsíc a vynásobí dvanácti, tak zjistíte, že ročně přicházíte až o jeden měsíční plat. Na co se tedy zaměřit?

Spotřeba energií

Mnoho podnikatelů platí za energie (elektřina, plyn) mnohem více, než je nutné. Přitom stačí oslovit konkurenci, která je v dnešní době velmi silná. Konkurenční firmy dokonce nabízejí, že vám zajistí dodávku dané energie například o 5 procent levněji, než váš současný dodavatel. Je tedy jedno, že konkurence nemá v základní nabídce lepší tarif, i tak vám může nabídnout lepší cenu. Současně je silnou konkurenci RWE a ČEZ. V mnoha případech je výhodnější plyn od ČEZu a elektřina od RWE, ovšem individuální nabídky se mohou lišit. Neváhejte a kontaktujte svého dodavatele, můžete ušetřit až několik tisíc ročně.

Komunikace

Jste si jistí, že máte ten nejlepší mobilní tarif a nejvýhodnější internet? Opět je v České republice silné konkurenční prostředí a v mnoha případech uživatelé platí mnohem více, než musí. Zaměřte se na speciální akce, případně na individuální konkurenční zvýhodnění.

Tisk a elektronická podoba

Dnes již nemusíte vše tisknout. Posílejte faktury elektronickou podobou a snažte se co nejvíce dokumentů používat pouze v elektronické verzi. Dalším důležitým aspektem je kvalita vaší tiskárny, případně multifunkčního zařízení. Obecně platí, že laserové přístroje jsou dražší na pořízení, ale mnohem levnější na provoz. U inkoustu je to opačně. Při výběru zvažte i možnost repasování cartridge. Správný výběr tiskárny vám opět může ušetřit až tisíce ročně.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..