Apple Macintosh – pro náročné uživatele

Americká společnost Apple je známá kvůli několika revolučním zařízením. V našich končinách se jedná především o iPhone a iPad. Za zmínku ale rozhodně stojí i počítače s operačním softwarem Macintosh, též známý jako Mac.

Počítače společnosti Apple můžeme velmi jednoduše rozdělit na notebooku – macbooky a stolní pc – imac. V každé kategorii máte na výběr z několika možností. Určit si můžete výkonnost i velikost obrazovky vašeho počítače.

V České republice nejsou počítače s operačním systémem Mac příliš oblíbené. Zařízení s nakouslým jablkem jsou doslova převálcována konkurencím systémem Windows. Důvody jsou jednoduché: počítače s Windows jsou levnější a rozšířenější – žádný problém s kompatibilitou.

Proč byste tedy měli kupovat Apple – Macintosh?
Důvod je jednoduchý. Operační systém Mac je mnohem stabilnější, méně zatěžuje počítač, je intuitivnější a mnohem rychlejší. Tyto výhody se u macbooků postarají o několikanásobně delší výdrž baterie…

Pokud vám vadí pomalé starty Windows a neustálé chyby softwaru, tak je pro vás vhodný právě Mac. Samozřejmě i on může „spadnout“, ale to se stane velmi zřídka. Jak říkal Steve Jobs: pro dokonalý sotware je potřeba vyvinout i hardware, a proto firma Apple vyrábí počítače přímo pro Mac. Oproti tomu Windows najdeme v mnoha počítačích, které na tento software rozhodně nejsou optimalizované a jejich výrobce počítá i s funkčností Linuxu…

Na Mac existují klasické Office, takže základní kompatibilita je zaručena. Avšak nemáte se čeho obávat i u ostatních programů. Vývojáři dnes dělají vše i pro Mac. Kdybyste chtěli mít opravdu jistotu, že otevřete naprosto vše, tak si můžete Windows do Applu nahrát a při bootování si vybrat, zda chcete pustit Windows, či Mac. Avšak spouštět Windows na počítači konstruovaném pro Apple je neefektivní.

Z osobní zkušenosti s macbookem air mohu říci, že jsem všechny problémy vždy vyřešil. Měl jsem problém jen s programem na obchodování na burze, avšak i to se podařilo a vše mi funguje na Macintosh, Windows již téměř nepoužívám. Macbook mi vydrží až 6 hodin a to v případě aktivní Wifi, maximálního jasu a spuštěného programu. Pokud se uskromníte, tak uvidíte i více než 10 hodin do vybití.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..