Číselné loterie stagnují

Občané České republiky přestávají sázet, respektive sázejí méně než v loňském roce. Není se však čemu divit, vždyť o problémech Sazky se v médiích mluvilo až příliš často. Většina lidí to odradilo a příliš se nehrnou ani ke konkurenci. Společnosti Fortuna a Tipsport sice hlásí nějaký obrat, ale není to nic převratné.

Podle nejnovějších údajů spadly tržby Sazky z loňských neuvěřitelných 6,84 miliardy na téměř dvě miliardy korun, což je výrazný propad dolů, který zaskočil i samotné současné manažery Sazky.

Příliš dobře se však nevede ani konkurenčním firmám, které letos v létě spustily nové číselné loterie. Společnost Fortuna spustila číselnou hru Fortuna Loto, kde nabízí superjackpot s prémii 16,4 milionů korun. Tahle číselná hra však zatím příliš nezabrala. Fortuna hlásí obrat v průměru sedm milionů týdně, což je jistě číslo, které není v téhle branži nijak závratné. Přesto je Fortuna spokojena, neboť jejich tržní podíl stále roste, byť ne takovou rychlostí, jak si společnost na začátku spuštění této loterie představovala.

Třetím hráčem na loterijním poli je společnost Tipsport, která od počátku nasadila velkou televizní reklamní kampaň v čele se slavným moderátorem Leošem Marešem. Výsledky se však nedostávají. Číselná loterie Tip6ka s prémii 8,8 milionů korun neláká sázkaře vůbec. Týdení obrat této loterie je kolem milionu a půl týdně, což je v porovnání s konkurencí žalostně malý obrat.

Když se tedy podíváme na pomyslný koláč tržeb loterií v České republice za rok 2011, tak zjistíme, že 78,4 procent tržeb má společnost Sazka, 18 procent tržeb má pro změnu Fortuna a pouze 3,6 procent tržeb má firma Tipsport. Pravdou však je, že tahle čísla se mohou příští rok výrazně změnit, neboť rok 2011 byl z hlediska číselných loterií teprve zahřívacím a zkušebním rokem, protože společnost Fortuna přišla se svou loterií Fortuna Loto teprve nedávno, totéž platí i o číselné loterii Tipsportu. Příští rok teprve ukáže, jestli jsou čeští sázkaři konzervativní či nikoliv.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..