Zbavte se neúsporných tiskáren

Každý podnikatel potřebuje aspoň základní administrativní vybavení, na kterém napíše fakturu a vytiskne ji. V mnoha případech jsou pro tuto práci využívány zastaralé stroje, které z vaší peněženky vysávají až dvojnásobně více, než je nutné. Pojďme se podívat, jak ušetřit.

V první řadě bych vás chtěl upozornit, že dle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty § 26 a jeho 4. odstavce nejste povinni vystavovat papírové faktury. Vše stačí v elektronické podobě. V takovém případě vám doporučíme zálohování faktur na flash disk, případně externí disk (nezapomínejte, že data ve vašem pc nejsou nikdy v bezpečí, a proto neustále zálohujte).

Typy tiskáren

V dnešní době existují tyto druhy:

  • Jehličková
  • Inkoustová
  • Laserová
  • Multifunkční zařízení

 

Jehličkové tiskárny byly hitem v 70. letech. Kvalita tisku není příliš valná, navíc tato tiskárna je hlučná a vyžaduje tabelový (traktorový) papír. Využívaná je především v bankomatech, pokladnách a ve skladech, kde je kvalita tisku až na jednom z posledních míst.

Více rozšířené jsou inkoustové tiskárny. Kvalitní barevný tisk a nízké pořizovací náklady. Nevýhodou je zasychání trysek (dnes se týká především starších inkoustových tiskáren a levnějších inkoustových tiskáren) a oproti laserové tiskárně velké náklady na tisk. Inkoustové tiskárny jsou vhodné pro podnikatele, kteří vytisknou jednu stranu za dva dny, případně chtějí tisknout fotografie.

V současné době jsou nejmodernější a nejrozšířenější (a to i mezi podnikateli, rodinami…) laserové tiskárny (především černobílé). Kvalitní laserovou tiskárny seženete již za cenu kolem 3 000 korun. Náklady na tisk jedné A4 se pohybují kolem 0,5 Kč plus papír a energie. Cena jedné strany vás tedy vyjde kolem 2 korun. Laserové tiskárny nezasychají, vydrží déle než inkoustové a pro běžný tisk jsou nejvhodnějším řešením.

Pro náročnější uživatele je vhodné multifunkční laserové zařízení neboli laserová tiskárna, skener, kopírka a případně i fax. U levnějších multifunkčních tiskáren je kvalita skeneru a případně i kopírky horší, ovšem pro klasické potřeby postačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..