Proč jsou na stránkách reklamy?

Většina populace si stěžuje, že se z internetu stal jeden velký reklamní banner, který celou pověst internetu hyzdí. Ano, reklam v posledních letech hodně přibylo, ale také se zvedly náklady za provoz stránek a tvoření unikátního obsahu. Jenže tento fakt již vidí jen málokdo.

Lidé jsou naštvaní, protože vidí reklamy nejenom v televizi, nebo je slyší z rádia, ale nyní jsou nuceni je číst a vidět i na internetu. Ano, je to otravné, což každý uzná, ale jinak se tvůrci stránek neuživí. Kdyby byl hosting stránek a doména zcela zdarma, pak by člověk mohl provozovat patnáct webů a neměl by žádné náklady. Možná by pak lidé psali jen proto, že je to baví a na internetu by se neobjevily reklamní firmy a systémy a tím pádem ani reklamy. To jsme ovšem u možná a realita je taková, že tvůrci musí platit a tím pádem chtějí na stránkách vydělávat, alespoň tedy na ten provoz.

To je bohužel doménou malých stránek, které mají například poutavý obsah, ale jeho málo, a proto nejsou hojně navštěvované. I přes svůj potenciál vydělávají málo, protože lidé se odvykli klikat na reklamy a stahují si Addony do svých prohlížečů, které reklamy úplně z internetu vymažou. Ano, pohled je to skvělý, ale pak stránka, i když kvalitní, zkrachuje a vy se pak nemáte na co dívat!

Nenabádám ovšem nikoho, aby klikal úmyslně na reklamy! Ovšem říkám, že pokud vás produkt, služba, či čtení, které je zmíněno v reklamě zaujalo, pak na takovou reklamu klikněte a přečtěte si to, co vás zajímá. Budete spokojení nejenom vy a firma, která si reklamu zadala, ale i majitelé stránek. A o to jde především, aby všichni byli spokojení a vytvářeli dokonalou harmonii!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..