Termínované účty II.

Další tuzemskou bankou, která nabízí termínovaný účet, je Komerční banka. Tento produkt je určen pro všechny, tedy i pro ty, kteří v současné době nemají žádný účet ani nevyužívají žádný jiný produkt v Komerční bance.

Peníze na terminovaný účet můžete vložit na 2, 3, 4 nebo 5 let. Tento typ terminovaného účtu se v Komerční bance jmenuje „Perfektní spoření“. Jaké jsou výhody tohoto produktu? Založení, vedení a zrušení účtu je zcela zdarma. Banka se rovněž zavazuje, že úroková sazba je garantována po celou dobu trvání vkladu. Vklady jsou navíc pojištěny podle zákona č.21/1992 Sb. o bankách. Úroky z vkladu se vám připisují každé tři měsíce. Dále máte možnost založit si více účtů. Své peníze tedy máte v bezpečí a ještě vám nadstandardně vydělávají.

Perfektní spoření u Komerční banky vám tedy umožní disponovat s účtem při splatnosti vkladu, provádět předčasné výběry před datem splatnosti a využívat úroky podle vlastní volby.

Co je potřeba k založení si terminovaného účtu u Komerční banky? Pouze doklad o své totožnosti a mít minimální částku 5000 korun. Jaké na vás čekají úroky? U terminovaného vkladu na dva roky na váš čeká úrok 1,5 procent. Pokud si zvolíte tří nebo čtyřleté období, počítejte s úrokem 1,6, respektive 1,8 procent. Pokud však svěříte Komerční bance své finance na pět let, budete mít nárok na 2 procentní úrok.

Vedle terminovaného účtu v české měně nabízí Komerční banka také terminovaný účet v cizí měně, kde minimální výše vkladu je 1000 euro nebo 1000 amerických dolarů. Tam jsou úrokové sazby rovněž odstupňované podle délky spoření. Dvouletý terminovaný účet v eurech je úročen 1,23 procenty, u pětileté délky je to 1,92 procent. Dvouletý terminovaný účet v amerických dolarech je pro změnu úročen 0,43 procenty, u pětiletého období dosahuje úrok 1,58 procent.

Kdo nemá rád příliš velké riziko a volí konzervativní způsob zhodnocování svých peněz, pro toho jsou termínované vklady ideální.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..