Proč být obchodníkem na burze

V současné době je obchodování na burze jednou z nejlepších možností, jak si vydělávat peníze. V tomto článku vás informujeme o všech výhodách i nevýhodách tohoto povolání. Zjistěte potenciál obchodování na burze.

Obchodník na burze může využít ekonomické recese i konjunktury. V aktuální době je pravděpodobnější recese. Řecko se postaralo o velké problémy pro celou Evropu (hlavně pro EU), řešení těchto potíží bude znamenat velké finanční obnosy, které se musí „někde“ vzít. A kde brát, když téměř všechny státy bojují s velkým zadlužením? Nabízí se možnost soukromého sektoru, který EU k pomoci využije. Pokud si tyto faktory uvědomíte, tak jako obchodník na burze máte představu, do čeho investovat. V této situaci se nabízejí drahé kovy a některé další komodity. Ruce pryč byste měli dát od akcií. V takové době není žádná firma dost silná.

Například cena zlata dlouhodobě stoupá a je tedy dobrou investicí. Aktuální cena je 1750 dolarů za trojskou unci. Pokud by se ekonomická situace ještě zhoršila (velmi pravděpodobné), tak cena zlata prolomí i hranici 2 000 dolarů za trojskou unci. Kdybyste do zlata nyní investovali 3 300 korun (0,1 lotu = 0,1 trojské unce) a během několika dnů, popřípadě týdnů by se cena dostala na 2 000 dolarů za trojskou unci, tak získáte 42 500 korun. U koupě plného kontraktu – 1 trojská unce = 33 000 korun (aktuální cena) vyděláte při pohybu na 2 000 dolarů za unci 425 000 korun.

Při odeznívání ekonomické krize se přesunete k akciím, jejichž cena bude velmi nízko a vy opět inkasujete velké zisky. Hlavní výhodou burzovního obchodníka je nezávislost. Nemáte žádného šéfa, volno máte kdy chcete, můžete vydělávat v době ekonomické recese i konjunktury, nemusíte se bát, že vám daná faktura nebude proplacena, vydělávat můžete i v době, kdy mnoho podniků krachuje…

Velkou nevýhodou obchodování na burze je psychika. Nic není ideální a musíte se připravit i na velké ztráty, dodržování obchodního plánu i v těch nejhorších dobách. Pokud budete na penězích z burzy závislí a několik měsíců se vám nebude dařit, tak zažijete velmi těžké období. I na tyto situace je nutné být připraven.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..