Spořící účty III.

V dnešním třetím díle o spořících účtech se podíváme na spořící účet banky Zuno, která se teprve nedávno objevila na českém trhu. Za novou moderní online bankou Zuno však stojí velká a stabilní bankovní skupina Raiffeisen Bank International. Banka Zuno chce však nabídnout svým klientům zejména online banking a call centrum, které funguje nepřetržitě, tedy 24 hodin denně a sedm dnů v týdnu.

Banka Zuno také samozřejmě nabízí svým klientům a zákazníkům spořící účet. Peníze na spořícím účtu banky Zuno jsou úročeny 2 procentním úrokem. Samozřejmostí je, že vklady, výběry a vedení účtu jsou zcela zdarma. Banka Zuno však nepožaduje žádný minimální vklad na tento typ účtu, což tento spořící účet odlišuje od většiny tuzemských spořících účtů. Spořit můžete rovněž ve čtyřech měnách, konkrétně v českých korunách, eurech, britských librách a amerických dolarech.

U Banky Zuno můžete mít až deset spoření najednou. Banka Zuno taktéž nabízí daňové zvýdodnění. Banka vám totiž váš vklad úročí denně.  Základ daně a samotná daň se totiž zaokrouhlují na celé koruny směrem dolů. Banka Zuno to pak používá při výpočtu srážkové daně.

Ta je ve výši 15 procent z celkového denního úroku. Jestliže tedy denní úrok z vložených financí není vyšší než 6,99 korun, základ daně se zaokrouhlí směrem dolů na 6 korun. Daň z něho by byla 0,90 haléřů. Ale jelikož i daň se zaokrouhluje dolů na celé koruny, je to de facto nula korun. Takže v praxi lze říci, že v bance Zuno jste osvobozeni od placení daně.

Banka Zuno taktéž přichází se službou, kterou nazývá Autopilot. Autopilot je program, který vám podle vašeho nastavení přesouvá peníze z běžného účtu na spořící účet a naopak. Cílem této služby je, aby vaše peníze v bance byly co nejlépe zhodnoceny. Autopilot se aktivuje v online bankingu a minimální zůstatek na kontě musí činit 20 000 korun.

Nové a pružné služby v bance Zuno jsou určitě lákavé a zajímavé, takže ten, kdo teprve hledá svou novou banku, může být banka Zuno dobrou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..