Spořící účty I.

Spořící účty jsou stále zajímavým bankovním produktem, které mohou částečně docela dobře zhodnotit naše volné finanční prostředky. Spořících účtu je však v dnešní době tolik, že není na škodu se na některé spořící účty podrobně podívat a představit si je. Dnes se zaměříme na spořící účet společnosti Wüstenrot.

Společnost Wüstenrot v současné době nabízí úrokovou sazbu 2,5 procent. Tento úrok však získáte za předpokladu, že na spořící účet vložíte částku vyšší než 30 000 korun. Menší částky se úročí pouze úrokovou sazbou 0,1 procent. Taktéž si musíte hlídat, aby částka nebyla vyšší než 3 miliony korun. Spořící účet si můžete u této společnosti založit, i když nemáte v této bance žádný běžný účet. Tuhle praxi však dnes mají všechny tuzemské banky.  Tento spořící účet je veden v českých korunách.

Spořící účet si samozřejmě můžete sjednat přes internetové stránky nebo telefonicky či přímo na pobočce banky. Velkou výhodou spořícího účtu v hypoteční bance Wüstenrot je, že neplatíte žádné poplatky. Zdarma je totiž založení i zrušení účtu, vedení účtu, veškeré příchozí i odchozí transakce, internetový přístup k účtu a zasílání elektronických výpisů. Dobrou pomůckou je také spořící kalkulačka, kterou naleznete na webových stránkách společnosti Wüstenrot, kde si můžete jednoduše spočítat váš čistý výnos. Tuhle kalkulačku rovněž nabízejí i jiné bankovní domy, takže rychlým způsobem si můžete porovnat, zda spořící účet u banky Wüstenrot je skutečně nejvýhodnější. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěné, takže finanční prostředky jsou bezpečně uložené.

Ze spořícího účtu si můžete kdykoliv vybírat, pouze je potřeba si dávat pozor, aby vám neklesla částka pod 30 000 korun, jinak ztrácíte výhodnou úrokovou sazbu. Zrušení účtu vám však nehrozí, minimální zůstatek je totiž 200 korun.

Ovládání spořícího účtu přes internet je jinak velice jednoduché a snadné, takže vám ušetří hodně drahocenného času. Úroková sazba 2,5 procent je v současné době slušné zhodnocení vašich finančních úspor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..