Sportovní sázení, aneb jak přijít k penězům

Sázky na sportovní události jsou v dnešní době velmi populární. Jak vůbec sportovní sázení vzniklo a jak  na tom vydělat. Pokusím se  Vám poskytnout pár rad.

První záznam o sportovních sázkách je datován do roku 1635 , kdy se pánové Hovers a Prettyman vsadili, kdo z nich má rychlejšího koně. Majitel, jehož kůň prohraje, měl tomu druhému zaplatit předem smluvenou částku. Částka byla pro oba pány stejná. V dnešním kursovém sázení by to tedy odpovídalo kursu 2,00. Oba pánové tak netušíc položili základy sportovnímu sázení. Sázky na dostihy byly až do počátku 20. století jediným druhem sportovních sázek. Se vznikem a rozvojem hazardního průmyslu se sportovní sázky prodraly snad do všech odvětví sportu.

V dnešní době je asi nejrozšířenějším druhem internetové sázení. Přední české i zahraniční sázkové kanceláře umožňují svým klientům ihned po registraci, případně ověření totožnosti na pobočce, zapojení do života sázení. Z nejznámějších českých uveďme třeba společnosti  Tipsport, Fortuna, Chance. Ze zahraničních je nejoblíbenější Bet-at-home, Bwin nebo Sportingbet.

Výhodou internetového sázení oproti sázení na pobočce je možnost srovnat si výkony sportovců pomocí detailních statistik a v klidu se rozhodnout. Dnes si můžete vsadit už skoro na vše. Kdo vstřelí gól, který tým dostane červenou kartu, kdo bude rozehrávat na začátku fotbalového zápasu nebo kolik bodů padne celkově v jednotlivém setu volejbalového zápasu.  Novinkou je rozšiřování tzv. live sázek, kdy můžete sázet na události již po začátku utkání. Můžete si tak vsadit například na to, že tenista udrží své podání v následujícím gemu nebo že dá Messi ještě jeden gól.

Skutečnost, že se pasivně zajímáte o sport, však často nestačí, a proto Vám uvedu pár tipů a pravidel, kterých by jste se měli držet.

  1. Sázejte rozumně
  2. Sázejte opatrně na ženské výkony v individuálních sportech – papírové předpoklady v této skupině opravdu nestačí
  3. Buďte v obraze – zajímejte se např. o zdravotní stav hráčů či karetní omezení
  4. Nenechte se zmást doporučeními na tzv. tutovky – tutovky neexistují. Z posledních mých ticketů byla „tutovka“ zápas SK Převýšov – Slavia Praha (3:0 v poháru ČMFS) nebo Kvitová – Dulgheru (6:7,3:6 v 1.kole US Open)

Sportovním sázením se dá opravdu dobře vydělávat či přivydělávat, ale musíte tomu obětovat nějaký čas. Nelze pouze bezhlavě klikat podle nálady na nízké kurzy.

Přeji hodně štěstí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..