Příležitost k investici: RIM Blackberry

Dnes bych vám rád nastínil rizikovou investici s velmi zajímavým ziskem. Pokud tedy máte volné finanční prostředky a aspoň část chcete riskantněji (s výhledem velkého zisku) investovat, vyzkoušejte akcie jednoho kanadského giganta.

Jedná se o akcie RIM neboli Blackberry. Možná i vy si myslíte, že Blackberry je již dávno odepsané. Není se čemu divit, v České republice nepatří mezi oblíbené, navíc drtivá většina českých internetových magazínů tuto společnost odepsala na základě jednoho či dvou negativních informací.

Jak je to s Blackberry ve skutečnosti?

Blackberry opravdu ztrácí. Zájem o jeho komunikátory klesá, i přesto počet uživatelů, aktivních zařízení, roste. V USA zájem o Blackberry upadá, v Asii roste. Největší pesimismus panuje na akciovém trhu. V době největší slávy (červenec 2008) se akcie Blackberry – RIM, obchodovali za 149 dolarů za kus. Dnes za ně nedostanete necelých 7 dolarů za jednu akcii. Navíc ani tato hodnota nemusí být nejnižší. Cena akcií padá především kvůli špatným hospodářským výsledkům – Blackberry prodělalo. Navíc do konce roku Blackberry očekává ztrátu a růst akcií bude velmi obtížný. Z krátkodobého horizontu můžeme očekávat další propady.

I když vše vypadá negativně, je tady několik plusů. Tablet od RIM – Blackberry Playbook je unikátní a velmi vydařený, Blackberry je nejbezpečnějším operačním systémem, využívá ho vláda USA, policie, vedení firem a další. Blackberry chystá nový operační systém a zařízení na první čtvrtletí roku 2013. I přes ztrátové období není Blackberry v dluzích, na svém účtu má dokonce 2,1 miliardy dolarů.

Potenciál k růstu je u Blackberry obrovský. I když popularitu z roku 2008 očekávat nemůže, posílení akcií a to především po vydání nového operačního systému a zařízení již ano. Návrat na hodnotu 50 dolarů za akcii je v případě pozitivního hodnocení novinek téměř zaručen. Pro investory by to znamenalo více než sedminásobné zhodnocení ceny jedné akcie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..