Pasivní příjem – sen každého podnikatele

Přemýšleli jste o tom, co je vaším snem? Rozšířit podnikání, více vydělávat, stát se známým, finančně svobodným, atd.? Snem většiny lidí jsou peníze, mít dostatek finančních prostředků na život a o nic se nestarat. Víme, jak na to.

V prvé řadě je nutné zmínit, že tento článek není určen jenom pro podnikatele, může se jim řídit kdokoliv. Položte si otázku, co je finanční nezávislost. Cítili byste se finančně nezávislí, kdybyste vydělávali 30 000, 50 000 nebo 100 000 a více korun měsíčně? Obecně nelze určit, jaká měsíční částka stačí k finanční nezávislosti. Pokud jste zaměstnaní nebo podnikáte, téměř jakákoliv částka nestačí.

Finanční nezávislost nastane tehdy, pokryje-li pasivní příjem všechny vaše finanční náklady. Pouze v tomto případě jste finančně nezávislí. Finančně nezávislý může být jedinec s pasivním příjmem 20 000 a náklady 10 000 (vše měsíčně), stejně jako někdo s pasivním příjmem 500 000 a náklady 100 000 (také měsíčně).

Jak vytvořit pasivní příjem

Pasivní příjem je pojmem, který není běžný. Většina lidí totiž neví, co to je. Důvod je jednoduchý, málo kdo ho má. Pasivního příjmu lze dosáhnout několik způsoby, nastíníme vám jeden z nich.

Představme si následující situaci. Měsíčně již po několik let šetříte aspoň 20 procent svého měsíčního příjmu (ideálně více, minimálně 10 procent). Za deset let se jednoduše (navíc s využitím finančních programů) dostanete nad 500 000 korun i s menším než průměrným příjmem. Vyhledáte byt, například v Praze, Brně, Ostravě či jiném větším městě. Jeho cena by měla být kolem 1 000 000 korun. Tento byt koupíte (doplatíte hypotékou) a pronajmete. Pronájem za byt této hodnoty se může pohybovat kolem 6 000 korun + energie (i více). Za dalších deset let máte byt splacen z pronájmu (hypotéku splácíte bez vlastního zásahu, jen z pronájmu). Za dvacet let tedy vlastníte byt v hodnotě 1 000 000 korun, navíc jste do něj investovali „jen“ polovinu. V době, kdy jste byt pronajímali a platili hypotéku, jste vlastně vydělali dalších 500 000 korun (investovali jste je do bytu), navíc stále pracujete a spoříte z platu.

Výše uvedený příklad je naprosto pro každého, pokud máte vyšší příjmy, koupi bytu lze realizovat již během tří let (plat aspoň 50 000 korun měsíčně) a to i bez hypotéky. V takovém případě si během deseti let dokážete vytvořit dostatečně vysoké pasivní příjmy na zbytek života, stane se z vás investor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..