Nový iPad – tablet k podnikání?

Ve středu 7. Března 2012 byl představen nový iPad od firmy Apple. Na tento tablet čekal celý svět. Je to právě Apple, který přichází s novými a revolučními vlastnostmi, jenž se snaží konkurence během roku dohnat. Pojďme se podívat, co nový iPad přinesl.

Jak už jste si možná všimli, neustále opakuji NOVÝ iPad. Firma Apple se rozhodla vynechat číslování a nástupce iPadu 2 se jednoduše jmenuje nový iPad. Celý svět očekával název iPad 2+, případně iPad 3. Apple nečekaným názvem bojuje s levnými čínskými kopiemi, které nyní nesou název iPad 3 a jsou velmi snadno rozpoznatelné. Ostatně to stejné se stalo již po zveřejnění telefonu iPhone 4S. Čínští plagiátoři již den po představení začali prodávat iPhone 5, který dosud nepředstavil ani samotný Apple.

Hlavní výhodou Apple iPad je operační systém iOS (nachází se i v předchozích modelech a iPhonech). Tento software je určen jen pro produkty Apple. Výsledek je impozantní, vysoká rychlost zařízení, menší hardwarové požadavky (právě kvůli skvělé optimalizaci) a neuvěřitelná stabilita systému. Navíc k těmto kladům přičtěte největší výběr z aplikací a máte tablet číslo jedna. Do iOS zařízení (iPad a iPhone) se instalují aplikace z iTunes. V iTunes naleznete sta tisíce aplikací. Několikanásobně více, než má konkurence.

Nový iPad přichází s revolučním displejem Retina. Rozlišení je neuvěřitelných 2048 x 1536 px. To je více, než má mnoho televizí. Displej je tedy dokonalý, vše je naprosto hladké. Applu se podařilo vměstnat tolik pixelů do displeje o úhlopříčce 9,7 palce. Dalším výrazným zlepšením je dvoujádrový procesor A5X s čtyřjádrovou grafikou. Nový iPad je nyní 2x výkonější než konkurenční modely s Tegra 3. Pro nový iPad hovoří i skvělých 10 hodin výdrže a vylepšený fotoaparát. Jedinci ovládající angličtinu mohou využít i asistenty Siri = „umělá inteligence“.

Nový Apple iPad může být vhodným pomocníkem při podnikání. Hodit se bude především na cesty. V České republice se bude prodávat již od 23. Března 2012. Apple již zveřejnil cenu, která začíná od 499 dolarů (v ČR je nutné připočíst daň).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..