Google Penguin a Panda jsou postrachem provozovatelů webů s odkazy a SEO průmyslu

Společnost Google se stává postrachem všech Link Builderů a celého SEO průmyslu. Co tyto dva nástroje přinášejí? Všeobecně celý internet slouží především k propagaci, většina všech zisků z internetu je z reklam a jiné propagace především na služby a zboží. Většina výdělečných webů u nás i v zahraničí vydělává na základě vyhledaných odkazů.

Můžeme se setkat se stovkami tisíc stránek, které slouží pouze k umístění reklamního obsahu s textovými i grafickými reklamami. Nástroje jakými jsou Penguin a Panda slouží k eliminaci těchto webů. Pokud je uživatelé používají, tak se jim zobrazí pouze konkrétní obsah na poptávanou službu a ostatní weby obsahující pouze odkazy jsou vyhodnoceny jako špatné stránky. Tyto nástroje vyhledávají na základě nalezeného obsahu, pokud stránka obsahuje příliš mnoho obsahu s odkazy, tak na ni upozorní a stránka získá špatné hodnocení nebo nebude zobrazena.

Pro svět SEO začíná být Google nebezpečný. Každá společnost, která má příjem v řádech mnoha milionů, má kvůli odkazům z jiných stránek namísto stoprocentní návštěvnosti pouze 60-70 procent návštěvníků. Google by se rád zbavil stránek s odkazující reklamou a proto neustále vytváří účinné nástroje, které tyto weby vyhledávají a udělují jim ohodnocení, na základě kterého uživatele vědí, že nemají na stránky klikat.

Pro běžné uživatele se stávají tyto nástroje užitečnými, ale pro podnikatele vydělávajícími pouze reklamou s odkazy jsou pohromou. Jestliže bude aktivita Googlu pokračovat stejným tempem, tak mohou mnozí podnikatelé vydělávající na těchto odkazech přijít o výraznou část zisku. Nástroje jsou převážně neustále ve vývoji, protože mají stále mnoho chyb, ale už nyní jsou běžně používány. Většina uživatelů o nástrojích eliminující „špatné odkazy“ zatím vůbec neví. Velký problém může nastat až ve chvíli, kdy budou tyto nástroje součástí běžných prohlížečů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..