Apple zveřejnil finanční výsledky: očekávalo se více

Apple zveřejnil hospodářský výsledek za třetí fiskální čtvrtletí. I přesto, že vydělal 8,8 miliard dolarů, akcie se propadly o více než 40 dolarů. Navíc se jednalo o jeden z nejhorších výsledků za poslední dva roky.

Ve třetím fiskálním kvartálu Apple prodal 17 milionů iPadů, 26 milionů iPhonů, téměř 7 milionů iPodu a 4 miliony maců. Obzvláště dobrá byla prodejnost iPadu. Takové množství prodaných tabletů se rozhodně neočekávalo. Naopak hlavní tahoun zisku – iPhone zklamal. Analytici očekávali prodej okolo 29 milionů, Apple ovšem prodal „jen“ 26 milionů kusů.

Apple zaznamenal vyšší nárůst v prodeji iPadu. V předchozím čtvrtletí se prodalo 12 milionů iPadu. Nedávno zveřejněný výsledek oznámil prodej 17 milionů iPadů. Avšak ani toto číslo nedokázalo investory uspokojit.

Slabší byly prodeje iPodů. Těch se prodalo necelých 7 milionů. Prodejnost maců poté stagnovala a to i přes uvedení nových, revolučních modelů. Jak již bylo zmíněno, Apple vydělal 8,8 miliard dolarů. Obrat tohoto giganta z Cupertino činil 35 miliard dolarů. Pro širokou veřejnost je to skvělý výsledek, ovšem pro investory, respektive analytiky ne. Apple prostě zpomalil v růstu. V současné době je to normální. Prodejnost klesla především v západní Evropě. Zřejmě netřeba připomínat současnou ekonomickou situaci Evropy.

Apple je také značkou pro náročné klienty, kteří si za kvalitu připlatí. Mnoho zákazníků raději zvolí levnější konkurenci, jenž je především kvůli své ceně rozšířenější. Rozhodně ovšem nemůžeme hovořit o úpadku Applu. Apple je velmi zdravou společností a například na trhu tabletů mu s jediným přístrojem – iPadem patří 64 procent trhu. Velmi oblíbený je i iPhone, který firmě generuje největší zisky. Hůře na tom jsou macy (počítače) a iPody, které již nejsou pro každého (především kvůli ceně).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..