Operační systémy: cena a podnikání

Jako podnikatelé musíte mít veškeré systémy legální. To samozřejmě platí pro všechny, ovšem podnikatelům hrozí mnohem vyšší postihy. Pojďme se podívat, jak na operačním systému ušetřit.

V našich končinách je nejrozšířenějším operačním systémem poměrně pomalý, na pc náročný a celkově drahý Windows. Samozřejmě nelze Windows jen kritizovat, ovšem vzhledem ke konkurenci v mnoha ohledech opravdu zaostává. Jeho největší předností proto zůstává rozšířenost systému. Pracovat s Windows umí každý. Velmi výhodná je i podpora programů. Windows je investicí v řádech tisíců korun.

Další možností je OSX Lion neboli operační systéme Apple. I když je primárně určen pro počítače Apple, je možné ho spustit i na pc konstruovaném pro Windows. Výhodou OSX Lion je rychlost, nízká zátěž na pc, stálost systému a cena (řádově ve stokorunách, nejnovější operační systém nestojí ani 400 korun). Pro OSX je plná podpora Microsoft Office (koncovky jsou stejné, je zaručena plná kompatibilita s Windows). Navíc v případě potřeby lze i na OSX spustit Windows (ovšem musíte ho mít zakoupený).

Velmi výhodnou volbou je opomíjený Linux. U běžných uživatelů není Linux ani známý. Ovšem jedná se o operační systém, který nabízí skvělou stabilitu a bezkonkurenční cenu, je zdarma. Navíc do něj lze doinstalovat vizualizaci podobnou Windows. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, navíc nezaplatíte ani korunu. Pokud se nebojíte revolučních rozhodnutí, Linux rozhodně stojí za zvážení. V případě rodinné firmy se jedná již o značnou úsporu finančních prostředků.

Naučit se v Linuxu je velmi snadné. Potenciál Linuxu je obrovský, ovšem kvůli reklamám a silnému tlaku Windows byl Linux zatlačen do kouta a dnes o něm mnoho lidí ani neví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..