Amazon Kindle Fire – srazí iPad2 k zemi ?

Koncem září Amazon představil opravdovou konkurenci pro firmu Apple – Kindle Fire.  Jaké jsou jeho přednosti a jaké nedostatky ? Má se Apple strachovat o svá čísla ? Na to vše se podíváme v následujících odstavcích.

Firmu Amazon asi většina z Vás zná na základě jejich prodejního portálu Amazon.com, avšak firma Amazon je také jedničkou na trhu prodeje elektronických čteček a  elektronických knih. Nyní ale přišel na trh se zcela novým přístrojem, které sice přebírá původní označení Kindle a mohlo by se tak zdát, že jde o nejnovější čtečku, avšak jedná se o regulérní tablet. Pokud by jsme jej měli popsat jednou větou – vypadala by asi takto:  Vyspělý a obsahově nesmírně zajímavý ekosystém a extrémně nízkou cenu.

Amazon Kindle Fire Commercial


Amazon Kindle Fire, jak se sedmipalcový tablet jmenuje, totiž běží na Amazonem vybudované nástavbě Androidu, která skrývá prakticky veškeré androiďácké funkce a zaměřuje se na vlastní distribuci obsahu, což je vedle her víceméně tím jediným, co by mělo koncového zákazníka zajímat. Tablet většinou využíváme na prohlížení webu, fotek, poslouchání hudby a sledování filmů. Tisíce dalších aplikací jsou pro většinu uživatelů druhořadé. I těm však Amazon chce vyjít vstříc a spustil vlastní portál Amazon App Store, kde nabízí ke stáhnutí zdarma či prodeji tisíce aplikací a her. Amazon každý den nabízí jednu z placených aplikací či her zdarma, a proto se vyplatí jej sledovat.

Rozlišení  displeje (1024×600) sice není nikterak oslnivé (i když to na sedmipalcovou uhlopříčku stačí), na druhou stranu je tablet osazen IPS panelem, který nabídne špičkový přenos barev, výborné pozorovací úhly a o něco lepší čitelnost na přímém slunečním světle. Z aktuálních recenzí vyplývá, že nabídne ještě více user-friendly prostředí než iPad 2.

Porovnání si můžete udělat sami – asi každému z Vás bude vyhovovat něco jiného.

 

Na jeden důležitý a hlavní parametr jsem však zapomněl a schválně jsem si ho nechal až nakonec – je jím cena a cenové porovnání s iPad 2. Toto porovnání je asi pro všechny nejdůležitější a rozhodující.

Amazon Kindle Fire – 199 $
iPad 2 – 499 – 829$

 

Jedinou nevýhodou tak zatím zůstává oficiální nedostupnost Amazon App Store v České republice , ale s tím už si nějak zkušení uživatelé dovedou poradit. Amazon tímto výrobkem určitě nesesadí Apple z trůnu, avšak hlavně v USA se očekává prodej několika miliónů těchto zařízení. Přejeme Amazonu mnoho štěstí, protože konkurence podbízí k inovacím a novým technologickým objevům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..