Tradig a kapitál

Trading je pouze druhem podnikání. Stejně jako u každého podnikání, tak i u tradingu potřebujete počáteční kapitál.  Tuto skutečnost si ovšem mnoho lidí neuvědomuje. Z neznámých příčin je v podvědomí, že obchodovat lze začít téměř s ničím a bohatství přijde úplně samo.

Kdybyste si chtěli otevřít malý obchod, nebo založit s.r.o., tak byste měli o výši počátečního kapitálu jasno. Hned na začátku byste ho totiž museli investovat. Ovšem v tradingu nemusíte provádět tak zásadní investice. To je samozřejmě velké plus pro vás. Neznamená to ale, že vám bude stačit méně peněz.

Pokud chcete být profesionálním traderem, tak potřebujete minimálně 5 000 USD. Tato částka je považována za minimum z mnoha příčin. Zaprvé si uvědomte, že chcete, aby vás trading živil. Do obchodů tedy budete muset investovat. Když vložíte jen malou částku, tak z ní nikdy nebude hodně peněz (to i v případě, že obchod půjde tím správným směrem).

Navíc na začátku zajisté něco ztratíte. U nováčků je to naprosto běžné a je potřeba to brát jako fakt.

Někteří z vás možná znají forexový účet, na který vám stačí 500 USD. Jedná se opravdu o dobrou příležitost, jak s tradingem začít, avšak to je vše. Na tak malých částkách se může učit, můžete na nich zkoušet nové věci, nebo si s nimi přivydělávat. Rozhodně se ale tímto způsobem neuživíte.

Začít s tradingem tedy můžete s 5 000 USD, ale doporučuje se 8 000 – 13 000 USD. To je asi 140 000 – 220 000 korun. Pokud máte takovéto finanční prostředky tak se nemáte čeho obávat a můžete se pustit do obchodování.

Možná se říkáte, že částky jsou přehnaně velké. Uvědomte si již zmíněnou věc, trading vás bude živit. Navíc pokud byste chtěli podnikat v jiném oboru, tak by vás s to s největší pravděpodobností stálo ještě víc.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..