Dvojitý vrchol, dvojité dno

Komoditní seriál pokračuje. Dneska se seznámíme s pojmem dvojitý vrchol, dvojité dno. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších obchodních strategií. Byla by škoda, abyste s touto formací nepočítali při vstupu do obchodu.

S dvojitým vrcholem, případně dnem se nejčastěji setkáte v angličtině. Tam se tento pojem překládá: double bottom, double top.

Mnoho obchodníků používá dvojitý vrchol i dvojité dno jako jasný signál ke vstupu do obchodu. Ovšem těchto signálů je velmi málo. Na základě dvojitého dna, případně vrcholu si tedy traderskou kariéru nevybudujete. Avšak jak již bylo řečeno, jedná se o velmi spolehlivou formaci. Byla by škoda, abyste ji tedy aspoň jednou za čas nevyužili.

Dvojité dno, případně vrchol vypadá asi následovně. Komodita vytvoří vrchol (dno), po kterém následuje mírný návrat k původní ceně (korekce). Zřídka na to naváže support, případně resistance, po kterém následuje opět další vrchol (dno).

Jak je vidět, dvojité dno (dvojitý vrchol) se neutvoří jen tak. Je k tomu potřeba opravdu velká dávka štěstí. Ovšem když už se tak stane, tak toho neváhejte využít.

Teorie dvojitého dna i vrcholu je založena na davové psychice. Předpokládá se, že obchodníci nechtějí obchodovat cenu vyšší nebo naopak nižší. To má za následek prudkou změnu směru trhu.

Pokud nastane dvojitý vrchol, tak je váš úkol jasný. Musíte danou komoditu co nejrychleji prodat. V komoditním obchodování můžete prodat i to, co nemáte aktuálně koupené. Do obchodu vstupujete příkazem prodat a dokončujete ho koupí. Je to jedna z největších výhod komoditního obchodování.

U dvojitého dna je váš úkol již jasný. Pokud tento signál zaznamenáte, měli byste okamžitě danou komoditu koupit. Můžete tak vydělat stovky dolarů.

I když je dvojitý vrchol, dvojité dnou jednou z nejpravděpodobnějších obchodních strategií, nenechávejte mu volný průběh a vše bedlivě kontrolujte. Mohlo by se stát, že i přes vstupní signály se trh náhle otočí (vzhledem k této možnosti nezapomínejte na stop loss).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..