Trading – obchodní nástroje

Začínající tradeři to nemají jednoduché. Musí změnit svoji psychiku, naučit se jinak myslet a smířit se s tím, že budou riskovat velké částky, o něž mohou přijít. To ovšem není vše, hlavně v začátcích si trading vyžádá mnoho času a důležitých rozhodnutí.

V základě se ale nejedná o nic nového. Kdybyste „rozjížděli“ podnikání v jakémkoliv jiném oboru, tak se s těmito negativy musíte také smířit. Trading tedy není ničím výjimečný, a proto z něj nemusíte mít přehnaně velký respekt.

Pokud jste zvládli začátky a pomalu začínáte obchodovat, tak se dostanete do prostředí, které lze ovládat hned několika systémy. K vydělávání peněz vám může posloužit například indikátor zobrazený pod grafem trhu, intermarket analýza, fundamentální zpráva, analýza cenových grafů (price – action) a mnohé další.

Tradingových nástrojů je opravdu mnoho. A důvod? Každému vyhovuje něco jiného. Pokud tedy znáte nějakého úspěšného tradera, tak se s ním na toto téma samozřejmě můžete pobavit, ale nesnažte se za každou cenu používat to stejné, co on.

Pokud jedním obchodním systémem vydělává jeden trader, tak to neznamená, že s ním bude vydělávat i druhý.

Trading je v tomhle velmi rozmanitý a dokáže se vám přizpůsobit. Této možnosti je potřeba využít. Správný výběr nástroje je velmi důležitý, a proto ho neuspěchejte. Dejte si opravdu na čas. Rozhodnutí by mělo padnout až po důkladném otestování.

Pokud budete testovat tři měsíce, tak to vůbec nevadí, ale je to již krajní hranice. Právě do třech měsíců byste si měli vybrat.

Tento krok se nevyplatí uspěchat, díky němu totiž budete, nebo nebudete profitovat. Pro nováčky je to rozhodně jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. Pokud se na něj právě chystáte, tak si vše důkladně otestujte, jen tak si můžete být jisti správným výběrem.

Důležitá rada na závěr: vybírejte podle výsledků, ne podle pocitů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..