Ve firmách se podvádějí zaměstnanci! Podepisují dokumenty, u kterých neznají obsah. Stát český ovšem toto jednání přehlíží!

„Na pracáku jsou tisíce lidí! Pokud tohle nepodepíšeš, tak můžeš jít třeba do prde*e a uvidíme, jak budeš splácet hypotéku chlapečku!“ – ano, i takové jednání slyší drtivá většina našich spoluobčanů, ovšem musejí si ho nechat líbit. Zaměstnavatelé a větší firmy se zaměstnanci opravdu nakládají jako s chovným dobytkem, a pokud se zaměstnancům něco nelíbí, nebo by chtěli lepší podmínky pro konání své práce, tak slyší ohranou větu, že na pracáku je přeci dost lidí na to, aby za něj našli náhradu. Ano, do jisté míry je to pravda, ovšem člověk z pracáku nezná chod vaší firmy. Musí se zaučovat a ve finále ani nebude tak dobrý zaměstnanec, jak si myslíte. Všechno toto je zbytečné, ovšem firmy to ignorují a raději tak dohánějí zaměstnance do úzkých.

Ano, člověk zatížený půjčkami, či hypotékou, vám vždycky podepíše například hmotnou odpovědnost. Tato hmotná odpovědnost ho zatěžuje tím, že i když ztratí firmě deset tisíc korun, tak je bude muset do poslední koruny vrátit. Toto vrácení může být po zaměstnanci požadováno maximálně do částky tří měsíčních platů zaměstnance. Ovšem na všechno existuje i výmluva. Zaměstnavatel například dá někam trezor. Přístup bude mít k němu pouze ředitel a vy jste povinni každou částku větší než pět tisíc mu okamžitě předat, aby jí mohl dát do trezoru. Ředitel ve firmě není a vy máte najednou sto tisíc korun v ruce a někdo vás přepadne a ukradne vám je. Pokud se nenajde pachatel, pak zaplatíte všechno, protože vy jste měl předat peníze nadřízenému a pokud podepíšete pamflet, je vaše chyba, že jste tak neučinil. To, co se děje momentálně v českých firmách, je opravdový hnus, ovšem na státu je, aby toto chování potřel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..