V kolika letech je dobré začít podnikat?

Mnoho lidí čeká se svým podnikatelským záměrem až do 18 let, či se zdržují veškeré aktivity a čekají na peníze, které například dostanou od pojišťovny, apod., aby měli nějaký kapitál do začátku. Ovšem není dobré příliš čekat. Proč? To si ihned povíme.

Pokud máte dobrý nápad, o kterém si myslíte, že je inovativní, pak není potřeba na něco čekat, ba naopak. Důležité je rychle jednat a vyřídit si živnostenský list co nejdříve. Proč byste to měli dělat? To je velmi prosté. Každý člověk má fantazii, a pokud chcete začít s něčím novým, nikde nemáte záruku, že tuto novinku nemůže vymyslet také někdo jiný. Poté mu stačí být rychlejší a vy se poté budete jen stěží vyrovnávat. Vždycky je horší někomu konkurovat, než začínat v novém odvětví úplně sám.

V České republice také koluje mýtus, který říká, že by lidé neměli podnikat do osmnáctého roku života. To je blbost! Pokud máte plán, který lze realizovat za pár korun, a můžete v něm vydělávat, pak není problém! Jestliže například skládáte hudbu, píšete články, básně, či knihy, pak vám postačí řešit vaše příjmy pomocí autorských honorářů. Jedná se o něco podobného, jako podnikání, ovšem s řadou výhod. Daňové přiznání u autorských honorářů se dělá také a svoji aktivitu musíte rovněž nahlásit na zdravotní pojišťovně a sociálním úřadě.

Podnikejte a snažte se ve svém odvětví prosadit. Není nic krásnějšího, než být svým pánem, který si určuje pracovní dobu a skoro vše, co si vydělá, zůstane jen a jen jemu!

1 komentář u “V kolika letech je dobré začít podnikat?”

  1. Nezlobte se, nerad jsem kritikem, ale článek mi přijde bezpředmětný. Člověk se pro podnikání rozhodně nejčastěji z jednoho ze dvou důvodů. Buď se nechce nechat zaměstnat, nebo má nápad či možnost něco rozjet. Myslím si, že v tomto věk nehraje roli a rovněž si nemyslím, že by nad ním lidé přemýšleli. Možná se pletu, je to jen můj subjektivní názor.

    Já jsem začal podnikat hned v 18 letech. Nelituji toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..