Smysluplné projekty krachují, zatímco špatné rýžují!

Je smutné vidět dnešní internet, kdy se stalo pravidlem, že ten co vydělává, tedy ta stránka, krade obsah od jiných stránek, nebo podává lidem lživé informace, ovšem tak zajímavé lži, že to lidi donutí na web pravidelně chodit. Výsledek je zřejmý! Lživé a špatné projekty rýžují a drtí žebříčky v návštěvnosti, zatímco malé a nadějné projekty tvořené s pílí a odhodláním krachují. Není to tím, že by nevěděly jak vydělat. Je to tím, že pravdu člověk číst nechce! Chce senzaci a za tou jde i do pekel.

Jen se podívejte na největší zpravodajské portály. Nebudu konkrétně jmenovat, ale popravdě, co v nich naleznete? To, co v televizi, ovšem s předstihem. S takovým předstihem, že si autoři musejí polovinu článku vymyslet a později na popud čtenářů ho doplňují a mění o fakta. Je to sprosté svinstvo, které jim vydělává 2 milióny ročně. Přitom zaměstnávají novináře, kteří berou slušný plat, ovšem gramatických chyb a nemyslných souvětí, kterých se dopouštějí, to by snad zvládl i lépe školák. V článcích neméně chybí fabulace, znehodnocování důkazů a popírání pravdy. I přes to všechno lidé na stránky chodí a hltají každé slovo. Tím podporují na stránkách reklamy a tím stránky vydělávají. Velmi prosté. Nehraji si na boha! I v mém článku naleznete možná gramatickou chybku, ale můj článek neprošel rukou korektora, což musíte brát v potaz! A já beru za svoji práci almužnu, za to co tito špatní novináři vydělávají tisíce měsíčně. Ne, nestěžuji si! Jen konstatuji.

Tyto stránky vydělávají, zatímco smysluplné typu zapnimozek.cz, či onlinevyukacestiny.cz sotva vydělají na pokrytí nákladů za chod, což není dobré. Přitom jsou stokrát pro společnost přínosnější, než tyto rádoby informační portály. Klidně mě odsuďte, pokud chcete, ale mluvím jen pravdu. Nedělám nikomu reklamu! Jen konstatuji smutný fakt, který dnes a denně vidíme, ovšem přehlížíme a to je to nejsmutnější!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..