Internetová brigáda II.

V minulém díle jsme se seznámili s možností, jak si na internetu (ne)vydělat pomocí klikaček. Dnes se podíváme na jiný způsob, který je sice náročnější, ale zaručeně vydělává.

Bohužel hned na začátku je nutné zmínit, že dále popisovaná příležitost je vhodná pro jazykově nadané lidi. Pokud disponujete i velmi dobrým cizím jazykem, tak jste ve výhodě (není podmínkou). O co se tedy jedná?

Překlady, korektury, copywriting

Přesně tyto tři možnosti má každý z vás. K vykonávání této práce stačí jakýkoliv počítač s kancelářským balíčkem a připojení k internetu (navíc není vyžadováno stále). Každý by si měl ujasnit, zda by ho daná brigáda bavila, a co přesně by chtěl dělat. Pokud budete aspoň průměrní, tak seženete dostatek zakázek.

Tato práce se řadí do morálních hodnot. Všechny výdělky by měly podléhat zdanění. Ovšem nemusíte vlastnit oprávnění k živnosti (dříve živnostenský list), stačí vám přihlšení k dani (získáte pouze DIČ) a neplatíte žádné měsíční paušály. Tento druh brigády je velmi jednoduchý i po stránce účetnictví.

Je vhodné si vybrat správnou kategorii. Ne každý může psát pět a více článků denně. Koukat do pc, vyhledávat materiály a vymýšlet texty. Tato činnost může být psychicky náročná. Navíc pokud vaší jedinou motivací budou peníze, tak se připravte na naprosté „peklo“. Do této práce se vám „musí chtít“. Stejné to je i s překlady, které jsou lépe finančně hodnocené, ale vyžadují znalost daného jazyka. Buďte si jistí, že překladač nestačí.

Nechcete-li nic vymýšlet dlouhé texty, tak se rozhodněte pro korekturu. Zkontrolování článku, jemné úpravy a jeho vložení na internet je také jednou z možností přivýdělku. Nejste-li novináři, nebo spisovatelé, tak pro vás tato brigáda může být dobrým přivýdělkem, nic víc od ní ale nečekejte.

Pokud vás nabídka zaujala, tak máte hned několik možností. Tou první jsou inzertní weby. Zaměřit se můžete na klasické portály typu prace.cz, nebo na specializované weby – webtrh.cz a další.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..