Firmy nechtějí zaplatit kvalitní zaměstnance. Raději je propustí a vezmou někoho jiného.

V posledních měsících jsem byl svědkem mnoha zajímavých situací, kdy opravdu šikovný zaměstnanec chtěl od zaměstnavatele přidat za svou kvalitní práci a zaměstnavatel místo aby jeho návrh přijal, či zamítl, tak ho rovnou vyhodil a najal někoho z pracovního úřadu. Pro mě je tento fakt velmi udivující, protože kvalitní zaměstnanci se shánějí těžce i v dnešní době.

Ano, je pravda, že nezaměstnaných stále přibývá, a proto když firma chce, tak zaměstnance najde hravě během jednoho měsíce. Ovšem nikdo neříká, že všichni takto vybraní zaměstnanci budou stejně aktivní a kvalitní jako ti, kteří chtěli přidat. Proto si dobře spočítejte, jestli by nebylo dobré mu vyhovět do jisté míry s přidáním na platu, než ho vyhodit a najmout někoho nového, kdo neví o práci ve vaší firmě prozatím nic a jeho zaškolení nejenom vyjde na nemalé peníze, ale také zbrzdí dynamický rozvoj vaší společnosti.

Jen si vezměte náklady, které vydáte za dvoukolové přijímací řízení. Poté budete muset vypracovávat pracovní smlouvu, dohodu o odpovědnosti, apod. Dále také budete muset zaměstnance zaevidovat do počítačových programů, přepsat vizitky, apod. Jedná se o nemalé prostředky, a proto je dobré raději přidat tisíc, či pět kvalitnímu zaměstnanci, než za něj hledat hned náhradu. Jen málokdy se najde zaměstnanec, který bude mít opravdový zápal pro práci ve vaší firmě a záleží jen na vás, jaké podmínky mu vytvoříte, aby jeho aktivita byla stálá, a aby pomalu nestagnovala až do úplného minima.

Proto vždy než se rozhodnete něco udělat, pak zvažte možné náklady a rozhodně se nenechte ovlivnit náladou, či zkratovým jednáním. I v dnešní době je kvalitní zaměstnanec roven zlatu!

1 komentář u “Firmy nechtějí zaplatit kvalitní zaměstnance. Raději je propustí a vezmou někoho jiného.”

  1. Taky záleží jako to člověk podá, jinak jsou pozice, kde se prostě nepostupuje a zaměstnanci by to měli vědět. Pokud chtěl přidat o 5000 tak bych ho vyrazil z fleku taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..