Začátky tradera

Snad každý začínající trader čte mnoho knížek typu: Jak se stát úspěšným (obchodníkem)? Správný vstup do světa tradingu. Co udělat jako první… Samozřejmě na podobných titulech rozhodně není nic špatného. Mohou vám přenechat velmi dobré dovednosti, na které byste si jinak museli přijít sami.

Je zajímavé, že každý chce vědět, jak být úspěšný, ale málo koho už zajímá jak nebýt neúspěšný. A právě v tom je možná ten problém. Na začátku nebudete slavit velké zisky, vaším cílem bude vyrovnat ztráty, jež vznikly kvůli založení obchodování.

Každému novému traderovi chvíli trvá, než se s reálným trhem naučí žít. Do té doby dokud se to daný jedinec nenaučí, bude v mínusu. Je naprosto běžné, že začínající obchodníci jsou v prvním roce v mínusu, někteří dokonce i ve druhém. Ovšem po dvou letech byste už měli vydělávat, pokud se tak nestane, tak je něco špatně a je nutné s tím něco dělat.

Je tady jasné, že na začátku bude chtít každý být aspoň na nule. Již to bude velký osobní úspěch. O nějakém skvělém výsledku, s kterým byste se mohli chlubit přátelům, se ovšem jednat nebude. Kniha s názvem jak nebýt neúspěšný je tedy mnohem výstižnější, než kniha s názvem jak být úspěšný.

Pokud budete vědět to, co nemáte dělat, dáte si na to pozor a zmíněným krokům se vyhnete, tak rozhodně neproděláte (nebo aspoň ne tolik). Avšak pokud nebudete vědět co je špatné a budete znát jen dobré, tak sice budete dělat něco velmi správně, ale zakomponujete do toho i něco špatně.

Je mnohem lepší se soustředit na nedělání chyb. Úspěch potom přijde sám. Navíc je dobré, pokud si každý trader přijde na to, co je pro něho dobré. Jestli jste tedy na začátku svého obchodování, tak se soustřeďte hlavně na to, co je špatně. To dobré již přijde samo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..