Trading – nejčastější chyby

Obchodování, neboli trading je velmi oblíbeným způsobem podnikání. K jeho provozování se odhodlá mnoho lidí. Trading má totiž tu výhodu, že se na nic neptá, může ho dělat kdokoliv. Nezáleží mu na společenském postavení, ani na vzdělání.

Avšak trading není tak jednoduchý. Kdyby byl, tak se mu věnuje naprosto každý a na světě by byli samí milionáři.

Obchodování se řídí trhem. Velmi zjednodušeně tedy můžeme říci, že pokud jeden trader prodělá 100 USD, tak je druhý obchodník vydělá 100 USD. Tuto skutečnost si je potřeba uvědomit. Mnoho lidí se totiž zřejmě domnívá, že v tradingu se peníze tisknou.

Abyste právě vy byli mezi těmi, kteří budou vydělávat peníze, jež ostatní prodělali, tak musíte dodržovat obecně známá pravidla.

Nejvíce sledovaní jsou úspěšní tradeři. Hodně nováčků požívá stejné nástroje jako oni a snaží se je napodobit. To je mimochodem špatně, v tradingu si musí jít každá svoji cestou. Ovšem při jejich pozorování se také něčemu naučíte. I zkušení tradeři dělají chyby.

Pojďme se podívat na nejčastější z nich.

Stopp loss – naprostý základ. Před vstupem do obchodu ho musíte mít definovaný. Jak asi víte, jedná se o částku, která vás ochrání před velkou ztrátou (již při dosažení stop losu jste v mínusu, ale vzhledem k tomu, že jste si ho sami definovali, tak byste ho měli zvládnout). Pamatujte, že i když obchod vypadá sebe líp, tak určete stop loss.

Risk – nikdy neriskujte více než 5 % z částky, jež máte na obchodování vyčleněnou. Také nezapomínejte, že v jenu chvíli nesmíte mít v obchodech více než 50 %. Jedná se sice o základní pravidla, ale když v obchodování získáte více peněz, tak je můžete podcenit a o peníze přijít.

Někteří slavní tradeři ztroskotali kvůli sledu drobných událostí. Mnoho lidí říká, že se na to nejde připravit. Prostě měli smůlu. Avšak pokud chcete, aby se vám něco podobného nestalo, tak hodně backtestuje, koukejte do historie a zkuste mít vždy připraven záložní plán (coby, kdyby).

Výše zmíněné chyby jsou naprosto základní. Pamatujte, že i když se vám bude dařit, tak nesmíte zapomenout na základy, díky nimž jste se stali úspěšnými.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..