Technická analýza – MACD

MACD je často označován za svatý grál technické analýzy. Mnoho obchodníků díky němu profituje a považuje ho za nejdůležitější součást jejich platformy. Pojďme se podívat, jak MACD definuje vstupy do obchodu.

Pokud si necháte vyobrazit ukazatel MACD, tak uvidíte základní hodnotu 0, od které jdou kolmo nahoru, případně kolmo dolu „čáry“ – úsečky, u jejichž konce se objevuje vlnovka, která do určité míry kopíruje vývoj úseček.

Pokud se stane, že úsečky změní svoji polorovinu a z dolní oblasti se přesunou do horní (případně opačně), tak je to považováno za jasný signál ke vstupu do trhu. Ovšem nejedná se o nejsilnější zprávu, kterou můžete od MACD obdržet. Než se podíváme na ty nejlepší signály, tak si vysvětlíme ještě jeden z těch slabších. V případě, že se začne vytvářet mezera mezi úsečkami a linkou, tak je to považováno za signál, který nasvědčuje k obratu trhu.

Nyní se pojďme podívat na nejsilnější signál MACD. Když trh vytvoří nový vrchol, ale úsečka MACD není tak vysoká, jako u předchozího vrcholu, který byl o něco málo slabší. Tato situace je považována za svatý grál MACD a je velmi spolehlivá.

Je nutné přiznat, že ukazatel MACD naděluje i velké množství falešných signálů. Vždy byste měli vše zvážit a případně porovnat s další technickou, či fundamentální analýzou. Kdyby existoval ukazatel, který funguje na 100 %, tak by nikdo z nás nechodil do práce, ale všichni bychom obchodovali na burze a vydělávali velké peníze.

MACD využívají opravdoví profesionálové, a proto byste tento ukazatel měli vyzkoušet aspoň v paper tradingu, neboli demo tradingu. Rozhodně s ním nechoďte rovnou do reálného trhu. Vše pečlivě backtestujte.

MACD doporučuji obchodovat s další technickou analýzou. Jedná se sice o velmi dobrý indikátor, ale jak již bylo zmíněno i on zobrazuje řadu falešných signálů, a kdybyste obchodovali všechny, tak budete ve ztrátě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..