Obchodování s XTB

Společnost X-Trade Brokers je zcela určitě nejvíce medializovanou brokerskou firmou v České republice. Vzhledem k malé konkurenci se jedná o téměř jedinou možnost pro začínající obchodníky. Ovšem opravdu je XTB tou správnou volbou?

V první řadě chci zmínit, že tento článek není reklamní. Jedná se o objektivní zhodnocení nabídky X-Trade Brokers, kterou jsem sám otestoval a porovnal s konkurencí.

XTB je velmi medializovanou firmou. Do podvědomí se dostala například nedávno konanou soutěží, kde účastnici využívali demo účtu – reálných peněz. Tato společnost dává možnost soutěžit i přes facebook, kde je více než 10 000 aktivně hrajících uživatelů, kteří soutěží o týdenní, měsíční a roční výhru. Kvůli těmto kampaním je XTB velmi známé, ovšem je i tak dobré?

Obchodování u tohoto brokera probíhá přes online platformu MT4 v češtině. MT4 je velmi populární i u zahraničních brokerů a obchodníky rozhodně nezaskočí. Velkou výhodou je české prostředí, jež je opravdu příjemné a hlavně začátečníkům obchodování hodně ulehčí.

Celý program si navíc můžete vyzkoušet v demo účtu, který je zdarma a má naprosto stejné prostředí. Demo účet si spravujete přes profil investora přímo na stránkách X-Trade Brokers. Vše je velmi intuitivní a nebudete s tím mít problémy.

V profilu investora dokonce najdete dobře zpracované manuály: jak obchodovat. Díky nim a demo účtu se může stát obchodník i z naprostého začátečníka. Vše je dobře zpracované a působí dobrým dojmem.

Kladně hodnotím i webináře a semináře, které jsou zdarma. Na webináře se zaregistrujete na stránkách a online shlédnete prezentaci, ke které uslyšíte komentář, na konci pokládáte otázky, jež jsou zodpovězeny. Skvělý způsob pro lidi, kteří nemají čas někam jezdit. Aktuálně se webináře konají každý čtvrtek od 18 hodin. K seminářům asi není co dodat, jen to, že jsou na dobré úrovni.

Zatím bylo vše velmi dobré. K pozitivním službám je zcela určitě nutné započítat i hotline v obchodní době. Vše se zdálo hodně profesionální a na skvělé úrovni, ale věřte, že tomu tak úplně není.

Velmi dobré služby si totiž zaplatíte. Spready – poplatky za obchod jsou vyšší, než u zahraniční konkurence, například interactive brokers… České společnosti X-Trade Brokers hodně přeplatíte.

Na druhou stranu semináře jsou zdarma a dostanete i patřičné služby, ale vysoká cena za obchodování je poněkud odrazující. Až na ni proti českému brokerovi nic nemám a s klidným svědomím bych ho doporučil.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..