Obchodování na mikro účtech

Uvažujete o obchodování na burze, ale odrazuje vás vysoká vstupní investice a míra rizika? Nevadí, právě pro vás jsou stvořeny mikro účty. Na založení účtu vám stačí i méně než 100 korun a i s takovou částkou můžete dlouho obchodovat.

Na mikro účtech rozhodně nezbohatnete. Jedná se jen o „lepší demo účty.“ Obchodování na demo účtech je velmi snadné, prostě jen kliknete na koupit nebo na prodat a jste ve virtuálním obchodě. Do demo tradingu nezatahujete žádný risk ani emoce.

Ovšem tím rozhodně nechci zpochybňovat funkci demo účtů. Pro absolutní začátečníky, či naopak pro obchodníky, kteří chtějí testovat novou strategii je demo účet nezbytný. Jeho absence by musel nahradit klasický papír, tužka a kalkulačka.

Obchodujete-li na demu, trading vás baví, ale na velké obchodování se ještě necítíte, případně na něj nemáte možnosti, tak se rozhodněte pro mikro účet. Objemy obchodů začínají na 0,01 lotu s tím, že jeden mikro lot se rovná 1 000 jednotkám hlavní měny. Klasický lot odpovídá 100 000 hlavní měny.

Pokud budete obchodovat mikro loty, tak se budete pohybovat v korunách, u velkých pohybů v desetikorunách. Ano, jedná se o směšnou částku, ale již tak vás donutí nad obchodem přemýšlet. Z dobrého obchodu budete mít radost a navíc pocit z aspoň malého zisku. Naopak ztrátový obchod s vámi téměř nic neudělá.

Na trhu se objevují i společnosti, které nabízejí obchodování nano lotů, ale využívat pouze 100 jednotek hlavní měny je již opravdu málo. Zisk v rámci haléřů, případně korun vám již žádný adrenalin nepřivodí.

Při obchodování mikro lotů můžete zvolit i finančně náročné komodity, jako je zlato a další. Jeho obchodováním můžete vydělat i sto korun na mikrolotu. Samozřejmě u každého obchodu zadáváte objemy (loty), až si budete věřit, tak můžete plynule přejít k obchodování větších objemů.

Mikro účty bych doporučil všem začátečníkům, případně lidem, kteří nemají dostatečné finance a obchodovaní se chtějí věnovat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..