Obchodování na burze – typy obchodníků

Obchodování na burze je zajímavou činností pro všechny jedince, kteří chtějí být svým vlastním pánem. Pracovat (obchodovat) můžete kdekoliv a kdykoliv (v obchodní hodiny), poradíme vám, jak si touto činností vydělat.

V minulém díle jsme se zmiňovali o naprostých základech. Dříve, než se pustíte dále, musíte si ujasnit, jaký styl obchodníka chcete být. Na výběr máte z intradennícho, pozičního a swingového obchodování. Pojďme se podívat, co jednotlivé pojmy znamenají.

Intradenní obchodníci drží pozice minuty, maximálně hodiny. Nikdy nemají pozici přes noc. Tento obchodní styl je náročný na psychiku, můžete s ním hodně vydělat, ale i prodělat. Velká časová náročnost, rychlé rozhodování, koncentrace…. Výhodou především pro začínající tradery může být požadavek na počáteční kapitál, který je výrazně nižší než u pozičního obchodníka.

Poziční obchodník drží své pozice několik týdnů, případně měsíců. Na vstup do obchodu má dostatek času a pohyb proti jeho očekávanému směru ho jen tak nerozhodí. Výhodou tohoto obchodování je malá časová náročnost. Značnou nevýhodou jsou finance. Pokud obchodujete dlouhodobě, tak počítáte s poměrně velkými výkyvy. V těchto případech jsou vhodné účty 300 000 a výše (případně mikroúčty, kde vám postačí i 3 000 korun).

Pokud jste se nerozhodly, tak zkuste swingové obchody. Jedná se o střed mezi intradenním a pozičním obchodníkem. Pozice můžete držet hodiny, ale i dny. Tento styl obchodování není tak finančně náročný a i časově velmi přijatelný.

Je jen na vás, který styl vás osloví. Na demo účtu si všechny styly můžete vyzkoušet. Já osobně znám i lidi, kteří obchodují intradenně i pozičně a jsou dlouhodobě výděleční. Obchodování si každý může přizpůsobit svým požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..