Obchodování = hra

Mnoho lidí vidí v tradingu zbytečně velkou složitost. Říkají si, že něčemu podobnému nemohou nikdy porozumět, a že tuto činnost provozuje jen hrstka vyvolených. Ovšem to je omyl. Ve skutečnosti není obchodování až tak složité a určitě by ho pochopil každý z vás.

Trading není zcela určitě složitější než maturita. Pokud tedy máte takovéto vzdělání, tak věřte, že jste pro obchodování připraveni. Máte v sobě totiž základní předpoklad. Ve společnosti se vyskytli i středoškoláci, kteří ještě střední školu nedokončili, a i přesto si dokázali tradingem vydělávat. To jen dokazuje, že se nejedná o žádnou extrémně těžkou věc.

V tradingu vidím jednu velkou výhodu, kterou jen tak někde nedostanete. Trading se na nic neptá. Nezáleží mu na vzdělání, ani na zkušenostech. Váš úspěch, případně neúspěch bude jen a jen ve vašich rukou.

Trading se dá dobře přirovnat ke hře, ve které ovládáte panáčka, jenž musí pracovat, aby si vydělal peníze, musí jíst a dělat různé aktivity… Nejedná se tedy o nic jiného, než o počítačovou hru (například The Sims).

Když si pustíte hru, tak se octnete v neznámém prostředí. Stejné to je i u tradingu. V začátcích je vše neznámé. V počítačové hře budete chtít všechno vyzkoušet a dostat hru „do ruky“. V tradingu to je opět stejné, vyzkoušíte několik grafů a různých softwarů. Následně zjistíte, co vám vyhovuje, a budete se této strategie držet.

Po určitém čase se s hrou seznámíte a bude ji pravidelně hrát. Ovšem i v ní se setkáte s neúspěchem. Dívka vás odmítne, nebo jdete do posilovny a ztratíte body za nedostatečný spánek atd.

Když se nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že trading je velmi podobný (třeba i vaší oblíbené) hře. Ze začátku jste neúspěšní, ale pokud to nevzdáte, tak se v obou případech dopracujete k úspěšnému životu (jak obchodnímu, tak virtuálnímu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..