Minutové opce

U obchodníků jsou čím dál žádanější minutové opce. Jedná se o produkt, který nabízí jen několik vybraných brokerů. Dle mých informací je v češtině pouze jedna platforma, jenž toto obchodování nabízí. Pojďme se podívat, o co se jedná, a jak se na tom dá vydělat.

O opcích jsme tady již několikrát psali. I přesto si pojďme zopakovat základní pravidla. Jedná se o obchodování na burze, jenž nabízí více možností, než jen nákup (spekulování na růst ceny) a prodej (spekulování na pokles ceny). U opčního obchodování si můžete vybírat pásma, obchodovat na jejich proražení, případně na cenu dovnitř pásma. Je možné spekulovat na cenu nad, případně pod určitou hranicí… Velikost pásem, respektive hodnota, ve které má být výsledná cena se ohodnotí určitými procenty. O daná procenta se zvýší částka, kterou do opce vložíte (nebudete-li úspěšní přijdete o vklad). U opcí nastavujete i datum expirace, právě v danou hodinu vypršení musí být cena daného instrumentu ve vámi zvolené lokalitě. Pro lepší pochopení uvedu příklad.

Cena zlata se aktuálně pohybuje kolem 1710 dolarů za unci. Můžete tedy spekulovat, že cena za 14 dní bude mimo pásmo 1700 až 1720 dolarů za unci. To je velmi pravděpodobné a dostanete ohodnocení například 40 procent. Obchod tedy realizujete. Vložíte do něj 1 000 korun. Bude-li cena v expiraci mimo zvolené pásmo získáváte 400 korun plus vloženou tisícovku. Bude-li cena mimo pásmo o peníze přicházíte (o tisíc korun). Zbývá-li například hodina do expirace a cena je 1710 a vidíte, že obchod dopadne špatně, můžete ho ukončit s menší ztrátou (nepřijdete o tisíc korun, ale například o 700 Kč).

V současné době jsou velmi populární minutové opce, kde je zhodnocení 70 až 80 procent, navíc expirace je již za pár minut (řádově 5 – 60 minut). U minutových opcích spekulujete, zda bude cena v době expirace výše, nebo níže, než je aktuální cena. K realizaci plného zisku vám stačí pohyb pouze o jeden bod vaším směrem. V případě stejné ceny, nebo ceny proti vám o vloženou částku přicházíte.

Minutové opce můžete velmi snadno obchodovat pomocí oscilátorů a klouzavých průměrů, neváhejte a založte si demoúčet (v České republice poskytuje opční obchodování společnost XTB).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..