Retracement úrovně

Retracement úrovně najdete téměř v každém grafu. Jejich znalost a následné využití vám může značně zvýšit zisky. Ovšem hned na začátku je potřeba říci, že se nejedná o nic snadného.

Velmi málo lidí může tvrdit, že rozumí retracement úrovním. Jejich pochopení je založeno na několika složitých vzorcích a mnoha vysvětleních. Ovšem nemusíte se obávat, pro jejich využití vám postačí pasivní znalost. Musíte se tedy spolehnout na informace, které se dozvíte. Jejich logického odvození se raději vzdejte.

S retracement úrovněmi přišel Ralph Nelson Elliot. Tento muž byl jedním z nejvýznamnějších traderů historie. Na základě pozorování založil dnes již několikanásobně zmíněný pojem.

Retracement úrovně byly v první fázi popsány jako vlny grafu, které nejčastěji dosahují 38.2 %, 50 % a 61.8 % z maxima. U každého výkyvu se zpětnou vazbou je tedy velká pravděpodobnost, že se dostane do jednoho z výše zmíněných bodů.

Abyste tuto problematiku lépe pochopily, tak si zkuste představit, že cena dané komodity stoupá. Najednou se zastaví a přichází pád. Ještě před ním si zkuste označit graf. Do jeho vrcholu dejte 0 % a do počátku 100 %. Cena komodity se s největší pravděpodobností dostane na 38.2 %, 50 %, nebo 61.8 %. Po dosažení této částky nastane krátkodobé uklidnění a po něm opět zlom.

Nemusíte se obávat, že byste museli vše složitě počítat. Snad všechny programy sloužící k tradingu umí retracement úrovně zobrazit. K obchodování pomocí nich je ovšem nutná velká zkušenost.

V začátcích naprosto postačí, když budete vědět, že něco jako retracement úrovně existuje, že se vyskytuje ve „vlnách“ a dosahuje nejčastěji 38.2 %, 50 % a 61.8 %.

Zkuste si od teď retracement úrovní všímat později a třeba je i zahrňte do vaší obchodní strategie. Jejich pravidelné procentuální opakováni je velmi přesné.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..