Klouzavé průměry

Klouzavé průměry jsou nejjednodušší a nejčastější obchodní strategií traderů. Jejich četnost je vysoká a pravděpodobnost úspěchu je vzhledem k jednoduchosti velmi dobrá. Na základě klouzavých průměrů může začít obchodovat naprosto každý, zvládlo by to i malé dítě.

Klouzavý průměr je křivkou v grafu, která tvoří průměry zavíracích cen. Většina traderských programů vám tuto křivku zobrazí. Nemusíte se tedy bát, že byste museli cokoliv počítat. V grafu vám tedy mimo klasických čar (svící) přibude další křivka.

Obchodování na základě klouzavých průměrů je opravdu jednoduché. Když cena protne klouzavý průměr směrem dolů, jedná se o signál k prodeji. Pokud cena protne klouzavý průměr směrem nahoru, dává jasný signál k nákupu.

Samozřejmě čím větší je zásah klouzavého průměru do křivky ceny, tím větší je pravděpodobnost na úspěch. Pokud tedy klouzavý průměr jen lehce škrtne o křivku s cenou (případně čáru, či svíci), tak je velmi diskutabilní, zda se pro prodej, nebo nákup rozhodnout.

Nedoporučuji tedy obchodovat jen na základě klouzavých průměrů. Zkuste připojit ještě další strategii, která by vás mohla ve vstupu do trhu ujistit.

Klouzavé průměry si nechte vždy do grafu vykreslovat. Rozhodně tím nic nezkazíte. Navíc jsou velmi jednoduché, názorné. Prostě jen kouknete a víte, na čem jste, jak se bude trh vyvíjet… Další jejich výhodou je i četnost. Střetů klouzavého průměru s křivkou ceny je mnoho. Vstupních signálů tedy dostanete více než dost.

Zkuste nejdříve obchodovat klouzavé průměry nanečisto. Zapisujte si každý váš vstup do obchodu a zaměřte se zvlášť na úspěšné a neúspěšné obchody. Pro každou skupinu (neúspěšnou i úspěšnou) je něco typického. Snažte se najít co a minimalizujte neúspěšné vstupy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..