Data a grafy zdarma

Grafy jsou naprosto nejdůležitějším prvkem komoditního obchodování. Jejich znalost určí, zda proděláte počáteční kapitál, nebo ho zněkolikanásobíte.

Studií grafů by se měl zabývat každý začínající trader. Jen tak totiž může získat potřebné zkušenosti. Není tedy nic jednoduššího, než sednout k počítači a pomocí vyhledávače najít komoditní grafy (odkazy na některé ověřené stránky naleznete v tomto článku).

Pro ověření obchodní strategie a učení bohatě poslouží historické, případně opožděné informace. Platit za aktuální grafy je pro tento účel naprosto zbytečné.

Na starých grafech si můžete vše vyzkoušet. Mnoho traderů na nich obchoduje nanečisto. Graf si procházejí tak, že nevidí dopředu, a když dostanou signál, vstoupí (samozřejmě ne reálně) do trhu. Následně poodkrývají graf a téměř ihned vidí, jak by dopadly. Nacvičit jde samozřejmě nejenom vstup, ale i opuštění trhu.

V historických grafech si můžete znázorňovat support, resistance, nebo si můžete ověřit, jak často budete dostávat vstupní signály, a jak často vás vaše taktika zavede k zdárnému konci.

Neváhejte tedy a grafy stáhněte do vašeho notebooku, tabletu, nebo mobilu. Budete je mít kdykoliv k dispozici a například na cestách se můžete vzdělávat. Pokud máte chytrý telefon, tak si data procházejte i cestou do práce (například v metru). Každá minuta strávená sledováním grafů vám dá cenné zkušenosti.

Podívejte se například na tyto stránky, kde najdete velké množství grafů, navíc po kliknutí na C se vám zobrazí denní dění vámi zvolené komodity.

Velmi podobný obsah naleznete i zde. Informace jsou zpožděny 10 – 15 minut.

Jestli chcete s historickými grafy i pracovat (například vkládat poznámky), tak je vhodný program Gecko Track ‘n Trade Pro, ale můžete si najít i vlastní.

Výše zmíněné odkazy a doporučení nejsou reklamou. Jedná se pouze o ověřené informace. Pokud budete hledat, naleznete stejně (ne-li více) kvalitní stránky a programy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..