Čeští brokeři, proč u nich (ne)obchodovat

Dnes už existují i české brokerské domy, které nabízejí přímé spojení s obchodním parketem. Pro tuzemské tradery by něco podobného mělo být jasnou volbou, ale stále tomu tak není. Ptáme se proč.

Je nutné uznat, že čeští brokeři dnes nabízejí velmi slušné služby. V době obchodních hodin nechybí například online poradenství. Máme tedy jistotu, že když se cokoliv stane, tak nám na online chatu pomůže kvalifikovaný pracovník. Samozřejmě stejné služby nabízejí i zahraniční společnosti, ale u nich můžete být omezeni jazykovými dovednosti, jež vás minimálně zdrží.

Rychlost českých brokerských domů je také velmi dobrá a realizace obchodů je časově na stejné úrovni, jako u zahraniční konkurence. Platformy jsou často jen přeložené. Setkat se můžete například s klasickou MT4, která je celá v češtině. I tady může být mateřský jazyk velkou výhodou (hlavně v začátcích). Některé společnosti mají samozřejmě svoje platformy, ale řadí se mezi menšinu.

Zdá se, že je vše v pořádku a i u nás jsou velmi solidní brokerské služby. Ano, je nutné uznat, že služby jsou na skvělé úrovni, ale co ceny? Právě ony jsou zatím jediným důvodem, který mluví ve prospěch zahraničních společností. U nás zaplatíte za jeden obchod až několikanásobně více, než v zahraničí.

Pokud neovládáte angličtinu, tak vám nic jiného, než otevření účtu u českého brokera nezbývá. Je nutné si ovšem uvědomit, že váš obchod nejdříve jen pokrývá své náklady a teprve poté vydělává. I když pohyb trhu správně odhadnete, tak musíte počítat s tím, že v počátku vyděláváte brokerovi.

Obchodování u českých brokerů se zdá velmi příznivé. Účet si můžete otevřít již od 20 000 korun. Většina zahraničních brokerských domů požaduje 10 000 dolarů, což je více než osminásobek. Avšak opět je nutné zvážit, zda 20 000 korun stačí. Za naprosté minimum se považuje 50 000 korun.

Obchodovat u českých brokerů je v mnoha ohledech jednodušší. Za prvotřídní služby a hlavně komunikaci v češtině si ovšem připlatíte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..