Brokerské služby

Každý obchodník si může vybrat ze stovek, až tisíců brokerů (dnes mnoho traderů využívá služeb zahraničních brokerů). Jejich dovednosti a ceny jsou různé. Pojďme se tedy podívat, jaké základní služby by vám brokerské domy měli nabídnout.

Full Service

Jedná se o nejdražší, ale zároveň i nejlepší péči, kterou můžete mít. Brokera nebudete mít jenom k uzavírání obchodů (vstupu a výstup z trhu), ale i k diskutování jednotlivých komodit. K dispozici tedy budete mít neustálý poradenský servis, na který se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Pro nováčky je full service rozhodně tím nejlepším řešením. Sice si za něj výrazně připlatí, ale tradingu porozumíte mnohem dříve. Broker vás navíc vždy upozorní, když se mu daný příkaz nezdá, nebo je něco špatně. Vždy dostanete vysvětlení od zkušeného brokera (obchodníka).

Ovšem pozor. Ne všechny full service mají kvalitu, kterou by měli mít. Pokud si tedy zaplatíte vyšší cenu, tak požadujte všechny služby. V opačném případě si najděte někoho jiného (brokerských domů je dost).

Discount service

Pokud si zaplatíte tento servis, tak neočekávejte poradenskou zónu. Broker bude pouze plnit vaše příkazy. Nejde striktně říci, zda mu je jedno když se přepíšete a na obchodní parket zašle i zcela nesmyslný obchod, nebo vás opraví. Záleží jen brokerovi, zda vás upozorní, či ne.

Discount service je vhodný pro zkušené obchodníky, kteří vědí, jak obchodovat a oládají všechny příkazy.

Online service

Jestli vám jde jen o cenu, tak vyzkoušejte online service. Jedná se o nejlevnější službu, která vám umožní obchodovat s komoditami.

U online service nepříjdete s brokerem do kontaktu. Od brokerského domu si kupujete platformu (program), pomocí něhož obchodujete. Výhodou je tedy cena a nevýhodou případné přesání. Platforma zašle na obchodní parket vše, co je reálně uskutečnitelné. Hrozí tedy velké nebezpečí chyby, případně neznalosti daného programu.

Je jen na vás, pro kterou službu se rozhodnete. V začátku byste ale měli využít full service, který vás dostane do obchodování rychle a bezpečně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..