Broker

Díky brokerovi můžete obchodovat na burze kdekoliv na světě, stačí vám jen připojení k internetu a případně i telefon. Broker vám dělá prostředníka mezi vámi a komoditami (akciemi).

Samozřejmě můžete využít některou z online platforem a přímý kontakt s brokerem vůbec nemusíte mít. Dnes je to zhruba 50 : 50. Polovina traderů se tedy stále na brokera spoléhá. Jeho výhoda je jasná. Kdybyste se upsali, tak vás upozorní, případně kdybyste omylem napsali špatný příkaz, tak vás také ihned kontaktuje.

Když se přepíšete u příkazu v online platformě, tak máte smůlu. Pokud je obchod reálně uskutečnitelný, tak se tak stane a to i v případě, že se jedná o naprostý nesmyl.

Stejně jako si platíte poplatek za platformy, tak i broker si něco vyúčtuje. Poplatek brokerovi se označuje jako brokerská komise a je účtován poprvé při vstupu a podruhé při výstupu z trhu (obchodu). Částce za jeden provedený obchod se také říká round turn (RT).

Cena za brokery je velmi odlišná. Můžeme říci, že brokera seženete za každou cenu. Existuje totiž několik typů lidí. Ti nejlevnější plní jen to, co jim napíšete a je jim jedno, co to je. Kdybyste se tedy přepsali, tak vás neupozorní. Navíc jejich jednání je pomalé. Broker by vám vždy měl napsat, že daný obchod uskutečnil.

Pokud zaplatíte za brokera více, tak již dostanete serióznější jednání a případně upozornění pokud by se jednalo o přepis.

Stále se ovšem pohybujete v nízkých sumách. Je možno si připlatit za větší servis, kde vám bude broker i radit jak obchodovat. Těchto brokerů se zeptejte, zda sami obchodují, případně jaké jsou jejich výsledky (nebo proč neobchodují). Získáte tak cenné informace.

Neexistuje nic, co by nešlo domluvit, a proto se svým brokerem můžete dohodnout na posouvání stop losu… Stačí jen stanovit pravidla.

Najít dobrého brokera není jednoduché a možná vám to bude trvat i více než rok. Pamatujte, že ne vždy je ten nejdražší i nejlepší.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..