Inzerce: Založení Evropské akciové společnosti (SE)

Evropská akciová společnost, někdy také zkracováno pouze na Evropskou společnost, je výjimečný a prestižní způsob podnikání v rámci států celé Evropské unie. Vypracování celého projektu bylo vedeno myšlenkou umožnit snadný průchod kapitálu přes hranice evropských států. Ona evropskost a nadnárodnost je protkána všemi etapami života Evropské společnosti. Nejvíce tato specifika pocítí zájemci o její založení, které je postavené právě na již existující nadnárodnosti. Ta je totiž obsažena právě v podmínkách nutných k úspěšnému založení společnosti.

Evropskou společnost lze založit pěti různými způsoby. Všechny z nich jsou velmi náročné, jak na čas, finance, tak i na znalosti. Navíc v České republice stále není mnoho zkušených úředníků, kteří by tuto problematiku dokonale ovládali a jednání na úřadech se tak stává náročným a dlouhodobým. Proto je doporučováno pro získání SE využít nabídky Ready Made produktů od specializovaných firem. Jedno z možných řešení najdete na adrese http://www.podnikejsnadno.cz/sluzby/sluzba-ready-made-se.

Prvním způsobem pro založení je sloučení – fúze existujících národních společností, které však podléhají právním řádům různých členských zemí společenství. Jelikož do vzniku zákona o SE nebylo možné nadnárodní fúzi akciových společností provést, jedná se i z tohoto důvodu o jeden z nejvyužívanějších způsobů.

Dále lze Evropskou společnost vytvořit založením holdingové společnosti. Tato společnost vznikne společným úsilím národní akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným, které mají právo usilovat o vznik holdingové SE v případě, že opět splní nadnárodní podmínku z předchozího příkladu. Ta je navíc doplněna o možnost dva roky vlastnit dceřinou společnost podléhající právním normám jiného státu společenství.

Třetím způsobem, jak SE založit, je vytvoření dceřiné společnosti. Ta vznikne úpisem akcií společností, které musí opětovně splňovat předchozí podmínky celkové nadnárodnosti výsledné společnosti.

Následující způsob se týká pouze národních akciových společností. Ty mohou být transformovány na evropské, pokud je opět splněna podmínka o dceřiné společnosti.

Posledním způsobem je zákonná možnost SE zakládat jednu nebo více dceřiných společností přímo ve formě SE.

Při dokončování procesu zakládání společnosti je nutné složit základní kapitál 120 tis. Euro, zajistit zapsání společnosti do rejstříku, který je určen dle právních předpisů jednotlivého členského státu (Obchodní rejstřík v ČR) a několik dalších povinností. Díky tomu je obliba společností na klíč tak velká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..